• شناسه خبر : 9587
  • تاریخ انتشار : 20 تیر 1398 - 12:45

شهردار اردبیل از تقویت فعالیت های فرهنگی ورزشی در محلات اردبیل خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ ایستگاه تندرستی در سطح شهر برای توسعه ورزش‌های همگانی در نظر گرفته شده است.

حمید لطف اللهیان

به گزارش شهرخوان، شهردار اردبیل از تقویت فعالیت های فرهنگی ورزشی در محلات اردبیل خبر داد و گفت: بیش از ۲۰ ایستگاه تندرستی در سطح شهر برای توسعه ورزش‌های همگانی در نظر گرفته شده است.

حمید لطف‌اللهیان در جلسه بررسی برنامه‌های فرهنگسراهای شهرداری اردبیل با دعوت از عموم شهروندان برای حضور و مشارکت در برنامه‌های این مراکز اظهار داشت: “پنج‌شنبه‌های ورزشی محلات” عنوان برنامه‌ای است که با هدف ارتقای سلامتی و نشاط اجتماعی در بین شهروندان پنج‌شنبه‌های هر هفته در یکی از محلات اردبیل برگزار می‌شود و اجرای این برنامه در محلات حاشیه و کم برخوردار نیز تداوم خواهد داشت.

وی گفت: فرهنگسراها به عنوان مکانی فرهنگی به ویژه در روزهای تابستان در اختیار شهروندان قرار دارد تا شهروندان به ویژه کودکان و بانوان بتوانند اوقات فراغت خود را در این مراکز فرهنگی پر کنند.

شهردار اردبیل با اشاره به وظیفه اصلی شهرداری در ارتقای زیرساخت‌های فرهنگی بیان کرد: در سه ماه نخست امسال بیش از 200 نوع برنامه فرهنگی ورزشی برگزار شده که برگزاری کارگاه‌های متنوع آموزشی و روانشناسی می‌تواند در ارتقای آگاهی شهروندان و کاهش آسیب‌های اجتماعی موثر باشد.

 

ورزش

 

لطف‌اللهیان از تداوم برنامه های ویژه دهه کرامت در این فرهنگسراها خبر داد و افزود: شب شعر “ملکوت هشتم” عنوان برنامه‌ای است که روز چهارشنبه ساعت 17 در فرهنگسرای بانوان برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه فرهنگسراهای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل همکاری فرهنگی خود را با قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه(س) گسترش خواهد داد، تصریح کرد: نمایشگاه کتاب کودک، نمایشگاه عفاف و حجاب، مسابقات فرهنگی، ورزش‌های صبحگاهی، جشن‌های مناسبتی، یکشنبه‌های سلامت، سه‌شنبه‌های مهدوی، کلاس‌های خیاطی، قرآنی، کامپیوتر، ارودهای یک‌روزه و تورهای رایگان اردبیل‌گردی از جمله برنامه‌های اجراشده در فرهنگسراهای شهرداری است.

شهردار اردبیل اظهار کرد: بیش از 20 ایستگاه تندرستی در سطح شهر برای توسعه ورزش‌های همگانی در نظر گرفته شده و برای تقویت فعالیت‌های فرهنگی ورزشی محلات اهتمام ویژه داریم.

لطف‌اللهیان بیان کرد: فرهنگسرای فجر، بانوان، زنده‌یاد اصلانیان، سوم خرداد و انقلاب پنج فرهنگسرای سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری در پنج منطقه شهرداری است و شهروندان برای اطلاع از زمان برنامه‌ها می‌توانند به فرهنگسرای منطقه خود مراجعه کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up