• شناسه خبر : 9644
  • تاریخ انتشار : 22 تیر 1398 - 11:18

پیرمرد ۸۵ ساله‌ در پی نزاع به خاطر کل کل رانندگی، توسط پسر جوانی که او را هل داده بود، به قتل رسید.

قتل

شهرخوان: با مرگ پیرمرد ۸۵ ساله‌ای که در پی نزاع به خاطر کل کل رانندگی، در بیمارستان بستری بود، این پرونده رنگ جنایت به خود گرفت و جوان ۲۵ ساله‌ای با دستور مقام قضایی به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

ماجرای این پرونده تاسف بار، از نیمه شب بیست و یکم خرداد زمانی آغاز شد که پیرمرد ۸۵ ساله‌ای به همراه همسرش سوار بر یک دستگاه خودروی سمند در اطراف خیابان فلسطین مشهد در حال حرکت بود که مورد اعتراض راننده دیگری قرار گرفت. این راننده میان سال که به همراه خانواده اش در همان مسیر تردد می‌کرد به خاطر رعایت نکردن قوانین به نحوه رانندگی پیرمرد معترض شد و بدین ترتیب با بیان جملاتی توهین آمیز، کار به مشاجره لفظی کشید.

این کل کل رانندگی تا میدان راهنمایی مشهد ادامه یافت که در نهایت بوق‌های ممتد شبانه و مشاجره‌های لفظی به توقف خودرو‌ها انجامید. در این میان ناگهان جوان ۲۵ ساله از خودروی پدرش بیرون پرید و با پیرمرد راننده درگیر شد.

در اثنای این درگیری ناگهان جوان ۲۵ ساله پیرمرد را هل داد که او روی زمین افتاد و بخشی از اندامش دچار شکستگی شد. در آن ساعت خلوت شب و با فریاد‌های پیرزن که دیگر از خودرو پیاده شده بود، شهروندان به کمک راننده ۸۵ ساله آمدند و بدین ترتیب مجروح این حادثه تاسف بار به مرکز درمانی انتقال یافت.

با اعلام شکایت خانواده راننده مجروح، این پرونده با دستور قضایی در دایره جرایم مهم پلیس آگاهی خراسان رضوی و به اتهام ایراد ضرب و جرح عمدی مورد رسیدگی قرار گرفت، اما تلاش کادر درمانی برای نجات جان پیرمرد به نتیجه نرسید و او چند روز بعد در مرکز درمانی جان باخت.

بنا بر این گزارش، این گونه بود که پرونده «کل کل رانندگی»، رنگ جنایت گرفت و با دستور سرهنگ حسین بیات مختاری (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) ادامه رسیدگی به کارآگاهان زبده دایره قتل عمدی سپرده شد. از سوی دیگر با صدور دستورات ویژه از سوی قاضی علی اکبر احمدی نژاد (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) بررسی‌های تخصصی برای شناسایی عامل نزاع در حادثه ترافیکی توسط کارآگاهان اداره جنایی به سرپرستی سرهنگ علی بهرامزاده (رئیس دایره قتل عمد آگاهی) ادامه یافت و با پیگیری شماره پلاک انتظامی خودرو پژو پارس، جوان ۲۵ ساله‌ای به نام «ع-ج» شناسایی و دستگیر شد، اما این جوان هر گونه درگیری و مشاجره با پیرمرد را انکار کرد. در همین حال شیوه تحقیق در پرونده با دستور سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی) تغییر کرد و کارآگاهان به بررسی‌های غیرمحسوس با بازبینی دوربین‌های ترافیکی پرداختند و موفق به جمع آوری اسناد و مدارک انکارناپذیر شدند. این در حالی بود که قاضی احمدی نژاد پدر و مادر این جوان را نیز به عنوان مطلع به شعبه بازپرسی احضار کرد و مشخص شد که شب حادثه مشاجره‌ای بین آن‌ها و پیرمرد راننده صورت گرفته است.

روز پنج شنبه گذشته وقتی جوان ۲۵ ساله که به اتهام قتل عمد در بازداشت به سر می‌برد، دوباره مورد بازجویی‌های فنی و تخصصی قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: وقتی به رانندگی پیرمرد اعتراض کردیم او فحاشی کرد و پشت سر ما همچنان بوق می‌زد تا این که در اطراف میدان راهنمایی با هم درگیر شدیم و من او را هل دادم که روی زمین افتاد و نتوانست تعادل خود را حفظ کند!

به گزارش روزنامه خراسان، در حالی که پزشکی قانونی وجود لخته‌های خون در ریه‌های راننده ۸۵ ساله را تایید کرده است، این پرونده جنایی با دستور شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد همچنان مورد بررسی‌های دقیق‌تر قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up