• شناسه خبر : 9653
  • تاریخ انتشار : 22 تیر 1398 - 11:54

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: ما آمادگی میزبانی از 20 میلیون گردشگر خارجی به ویژه علویان کشور ترکیه و بالکان را در اردبیل داریم که در این زمینه در طول سال با برنامه‌ریزی مناسب می توان از مشتاقان این مکتب ارزشمند استقبال کرد.

علیرضا پوستی

به گزارش شهرخوان، علیرضا پوستی در دیدار با دبیران اول سفرای چهار کشور اروپائی در ساختمان شهرداری اردبیل اظهار کرد: ما در یک موقعیت بی‌نظیر قرار داریم به طوری که کوه سبلان، وجود جنگل‌ها، مراتع، آب‌های معدنی بی‌نظیر و … فرصتی استثنائی فراهم کرده تا در خدمت گردشگران و توریسم خارجی باشیم که قطعا کشورهای اروپائی نیز‌ می‌توانند از فرصت فراهم شده همراه با آرامش و امنیت موجود در شهر اردبیل برای حضور لذتبخش خود استفاده کنند.

وی با اشاره به خواهرخواندگی شهر اردبیل با برخی از کشورهای همسایه خاطرنشان کرد: ما آمادگی داریم با توجه به قرابت فرهنگی، تاریخی و تمدنی با چهار کشور اروپائی اسلوونی، اتریش، بریتانیا و سوئد زمینه خواهرخواندگی اردبیل را با شهرهای مختلف این کشورها مهیا کنیم.

رئیس شورای شهر اردبیل بهره‌گیری از تجربیات مفید و سازنده این کشورها را در مرمت آثار و ابنیه‌های تاریخی یادآور شد و تصریح کرد: قطعا در تعمیق روابط کشورها و تعامل و ارتباط تلاش مجدانه‌ای انجام خواهیم داد و شورا و شهرداری اردبیل نیز بستر و فضای کار را در آینده فراهم خواهد کرد.

در ادامه این دیدار نائب رئیس شورای شهر اردبیل نیز بیان کرد: شهر اردبیل از ظرفیت‌های بی‌نظیر برخوردار است که فرهنگ، تمدن و تاریخ این دیار در کنار گویش محلی این منطقه فرصت بی‌نظیری را به وجود آورده تا ما از کشورهای مختلف میزبان گردشگران خارجی و بین‌المللی باشیم.

حبیب فتحی به تولید عسل در برخی از کشورهای اروپائی به ویژه اسلوونی اشاره کرد و گفت: ما در کنار تولید عسل در اردبیل که یک برند جهانی و شهره بین‌المللی یافته است در حوزه فرش و صنایع دستی نیز می‌توانیم با هنرمندان و صنعتگران این کشورها در ارتباط بوده و نمایشگاه‌های مشترکی را برپا کنیم.

وی افزود: دیار اردبیل که دامنه‌های سبلان را دارد با مراودات بی‌نظیر با کشورهای اروپائی می‌تواند همه ساله میزبان گرانسنگی برای شهروندان کشورهای اروپائی باشد که در این زمینه از توان و قدرت و ظرفیت‌های بی‌نظیر نیز استفاده خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up