• شناسه خبر : 9728
  • تاریخ انتشار : 23 تیر 1398 - 11:34

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل گفت: تاکنون 95 درصد اعتبارات استانی جذب شده و 5 درصد مابقی نیز تا آخر تیرماه با اسنادی که در دست داریم جذب خواهند شد.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

به گزارش شهرخوان، معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل گفت: در سالجاری اعتبارات ملی حوزه راه در استان اردبیل دو برابر افزایش یافته که امیدواریم با جذب کامل این اعتبارات پروژه‌های این حوزه به سرانجام برسد.

علی یوسف‌زاده در گفتگو با خبرنگاران، اظهار کرد: در حال حاضر بزرگراه اردبیل – مشگین‌شهر با سرعت در حال احداث است که با دو برابر شدن ماشین‌‌آلات در این مسیر امیدواریم تا آخر مرداد 18 کیلومتر از این محور ارتباطی را زیر ترافیک برده و تکمیل پل‌ها، زیرسازی و آسفالت‌ریزی را به شکل کیفی شاهد باشیم.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است تا در فصل کاری و شرایط مساعد آب و هوایی تا کیلومتر 27 این جاده کار را انجام دهیم تا با جمع‌بندی نهایی در سال آینده به شکل کامل محور اردبیل – مشگین‌شهر به سرانجام برسد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل به مسیر چهاربانده اردبیل – سرچم نیز اشاره کرد و افزود: تا کیلومتر 35 این جاده پروژه فعال است و امیدواریم با احداث زیرگذر در این مسیر در محدوده کرکرق – بودالالو بتوانیم در این پروژه نیز کار را به پیش ببریم.

احداث جاده

یوسف‌زاده ادامه داد: محور کلور – درام، رضی – امیرکندی، سه راه قوشه و پروژه ورودی گرمی نیز با قوت در حال اجراست تا اهالی این مناطق از راه دسترسی مطلوب بهره‌مند شوند.

وی همچنین به فعال بودن پروژه پارس‌آباد تا سه راهی سربند به عنوان یکی از نقاط حادثه‌خیز و همچنین گوگ تپه به سمت بیله‌سوار اشاره کرد و گفت: سعی ما بر این است تا با همکاری و هماهنگی دستگاه‌های مختلف تاخیر و تعطیلی در اجرای این پروژه‌ها را به حداقل برسانیم تا با جابجایی برخی تاسیسات پروژه ادامه یابد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل به اصلاح مسیر رانشی کوثر به خلخال و تکمیل عملیات فیزیکی این پروژه اشاره و تصریح کرد: در بخش پروژه‌های راه روستایی نیز بیش از 50 پروژه در حال انجام است که ما به رغم کمبود منابع اعتباری و بلاتکلیفی تامین دیه در سالجاری سعی می‌کنیم تا این پروژه‌ها نیز فعال شوند.

یوسف‌زاده گفت: با وجود اینکه سال گذشته در تامین قیر رایگان مشکلی نداشتیم اما امسال صحبت از تامین ريالی این مبلغ است که تاکنون در این زمینه تصمیم واحدی در سطح کشور گرفته نشده و با توجه به اینکه اکثر کارخانه‌های آسفالت در استان استارت نخورده‌اند و توان مالی پیمانکاران نیز بسیار پائین است ما باید هر چه سریعتر تکلیف تامین قیر مورد نیاز و تهیه آسفالت را برای احداث، ترمیم و بهسازی راه‌های روستایی تعیین کنیم.

آسفالت

وی در مورد پروژه‌های شروع شده در سالجاری نیز تصریح کرد: با تکمیل محور اردبیل – سرچم تا کیلومتر 35 این محور شرکت ساخت احداث کیلومتر 35 تا 60 این مسیر را به پیمانکاران واگذار کرده تا با تاسیس کارگاه فعالیت خود را انجام دهند.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل به مطالعات محور نمین – حیران و مطالعات تونل اسالم – خلخال با همکار شرکت ساخت اشاره کرد و افزود: ما در تلشا هستیم تا سخت‌ترین گردنه کشور را به طول 10.5 کیلومتر حذف کنیم.

یوسف‌زاده در مورد وضعیت نامناسب محور سرعین – آلوارس نیز بیان کرد: ما این پروژه را به صورت امانی در حال مطالعه داریم تا به جای بهسازی این مسیر ارتقای این محور به راه اصلی انجام شده تا این محور گردشگری استان بتواند وضعیت مطلوبی پیدا کند.

وی از جذب 100 درصدی اعتبارات استانی و تخصیص و جذب منابع ملی به صورت مناسب خبر داد و تصریح کرد: تاکنون 95 درصد اعتبارات استانی جذب شده و 5 درصد مابقی نیز تا آخر تیرماه با اسنادی که در دست داریم جذب خواهند شد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل خاطرنشان کرد: در حالی که سال 97 به نسبت سال‌های قبل رشد اعتبارات بخش راه چشمگیر بود در سال 98 نیز به نسبت سال ماقبل آن دو برابر شدن اعتبارات ملی را شاهد هستیم که امیدواریم با جذب آن پروژه‌های حوزه راه به سرانجام برسد.

یوسف‌زاده اضافه کرد: مبادله موافقتنامه استانی و شهرستانیز نیز در جذب اعتبارات سال 98 شروع شده و از فرمانداران خواسته‌ایم توجهی جدی به حوزه راه داشته باشند تا 112 میلیارد تومان اعتبار ملی که امسال به 218 میلیارد تومان افزایش یافته اسباب تحول را در بخش راه به وجود آورد.

وی با اشاره به سفر قریب‌الوقوع رئیس جمهور و افتتاح پروژه‌های بزرگراهی اردبیل اظهار کرد: تلاش می‌کنیم تا 40 کیلومتر بزرگراه در این سفر افتتاح شود که 18 کیلومتر آن مربوط به محور اردبیل – مشگین‌شهر، 15 تا 20 کیلومتر مجور اردبیل – سرچم و مابقی نیز سه راهی صحرا تا رضی است که به همراه ورودی گرمی افتتاح خواهند شد.

پروژه احداث جاده و بزرگراه

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی اردبیل مجموع مطالبات پیمانکاران را 150 میلیارد تومان اعلام کرد که بیشترین این رقم مربوط به پیمانکاران محور اردبیل – مشگین‌شهر و اردبیل – سرچم است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up