• شناسه خبر : 9753
  • تاریخ انتشار : 23 تیر 1398 - 02:26

استاندار اردبیل گفت: امروزه بحث تامین آب شرب سالم یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت است و باید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت مناسب به سمت کاهش مصرف حرکت کنیم.

اکبر بهنام جو
به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: در استان اردبیل بیش از ۲۰ درصد آب شرب هدر می‌رود و مردم باید با فرهنگسازی چگونه مصرف کردن آب، آینده فرزندان خود را تضمین کنند.

اکبر بهنام‌جو در بازدید سرزده از شرکت آب و فاضلاب شهری اردبیل اظهار داشت: امروزه بحث تامین آب شرب سالم یکی از دغدغه‌های بزرگ دولت است و باید با برنامه ریزی صحیح و مدیریت مناسب به سمت کاهش مصرف حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه سالانه 15 هزار به تعداد مشترکین آب اضافه می‌شود، گفت: با افزایش جمعیت شهری و کاهش منابع آبی تنها راه چاره مدیریت آب، بهینه مصرف کردن و فرهنگسازی این موضوع است.

استاندار اردبیل بیان کرد: در استان اردبیل بیش از 20 درصد آب شرب هدر می‌رود و مردم باید با فرهنگسازی چگونه مصرف کردن آب، آینده فرزندان خود را تضمین کنند تا در آینده مشکلات در این بخش کاهش یابد.

آب

بهنام‌جو با اشاره به توسعه شبکه فاضلاب شهری افزود: با توجه به افزایش متقاضیان در سطح شهر باید انجام این پروژه با جدیت و سرعت عمل بالا انجام گیرد و در کنار فاضلاب، انجام پروژه تصفیه‌خانه در اردبیل با جدیت و حساسیت بیشتر ضرورت دارد و نیز تصفیه‌خانه پارس‌آباد نیز با 32 میلیارد تومان اعتبار لازم تکمیل می‌شود.

وی ادغام دو شرکت آب فاضلاب شهری و روستایی را منطقی دانست و تصریح کرد: پرسنل این دو شرکت مرتبط تخصصی بوده و با تعیین و تکلیف اموال مازاد شرکت‌ها برخی پروژه‌ها تامین اعتبار می‌شوند.

استاندار اردبیل جمعیت فعلی شهر اردبیل را بیش از 600 هزار نفر برشمرد و گفت: در آینده اردبیل با افزایش جمعیت روبه‌رو می‌شود و مسئولان باید به فکر فاضلاب، تصفیه خانه و تامین آب شرب سالم مورد نیاز باشند.

بهنام‌جو تصریح کرد: انتقال آب گورگور به مرکز شهر برای استفاده شرب شهروندان باید مطالعه شود و در مرکز شهر با تعبیه شیرهای برداشت می‌توان به مدیریت مصرف کمک کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up