• شناسه خبر : 9778
  • تاریخ انتشار : 24 تیر 1398 - 11:48

استاندار اردبیل گفت: برای مطالعه بازار سنتی اردبیل منابع اعتباری خوب تامین می‌شود تا بازار اردبیل که یکی از قطب‌های گردشگری محسوب می‌شود در بهترین شرایط مورد مرمت و بازسازی قرار گیرد.

اکبر بهنامجو

به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: با انتقال پادگان ارتش به خارج از شهر درصدد طراحی میدانی شبیه به نقش جهان اصفهان هستیم تا در هسته مرکزی شهر بهترین فضای گردشگری فراهم آید.

اکبر بهنامجو در جلسه مطالبه‌گران اصناف و بازار اردبیل اظهار کرد: ما باید در استان اردبیل بحث و گفتگو را با محوریت توسعه استان گسترش دهیم و بدون واهمه و ترس از این مساله سعی در رفع نواقص کارها و مطلوبیت روند فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی داشته باشیم.

وی نقش دانشگاه‌ها و مراکز علمی را به همراه نخبگان در توسعه و گسترش موضوع گفتگو یادآور شد و خاطرنشان کرد: قرار است دانشگاه محقق اردبیلی تقویم عملی و اجرایی در این باب تهیه و تدارک ببیند تا ما در مسیر توسعه و ترقی استان بتوانیم اصل گفتگو را بسط و گسترش دهیم.

اردبیل جزو استان های برتر در حوزه نوسازی مدارس

بهنامجو اضافه کرد: این جلسات قطعا به هم افزایی بیشتر کمک خواهد کرد و ما با محوریت آموزش و پرورش قادر خواهیم بود توسعه زیربنایی را به شایستگی رقم بزنیم.

وی تقویت ساختارهای اجتماعی و فرهنگی را در جامعه یادآور شد و بیان کرد: مهمترین و تاثیرگذارترین مجموعه در این بخش آموزش و پرورش است که هم در بخش تعلیم و تربیت و هم نوسازی مدارس مدیران موفق ما اقداماتی را انجام دادند تا ما در این حوزه جزو استان‌های برتر و در جایگاه متعالی قرار گیریم.

نوسازی مدرسه

استاندار اردبیل افزود: این مدیران به شایستگی به وظیفه خود عمل کردند و در شرایط کنونی نوبت همه ماست تا به تقویت مجموعه‌های آموزشی و پرورشی کمک کنیم که در این زمینه همراهی و همکاری خوب خیرین مدرسه‌ساز جای سپاس و قدردانی دارد.

بهنامجو تصریح کرد: ما به حوزه آموزش و پرورش و تاثیرگذاری معلمان در تربیت نسل آینده نگاه فاخری داریم و ضرورت دارد اهالی خیرخواه بازار و اصناف در ساخت و تجهیز مدارس کمک‌کار مسئولان پرتلاش نوسازی و تجهیز مدارس باشند.

وی ادامه داد: ما حق نداریم فضای ناامیدی در جامعه ایجاد کنیم چرا که دشمنان ما دندان طمع تیز کردند تا به پیشرفت کشور ضربه‌ای مهلک وارد کنند اما ضرورت دارد با همدلی و همراهی درصدد حل مشکلات حوزه‌های مختلف باشیم و از فرصت طلایی به وجود آمده در حوزه آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی استفاده کنیم.

مرمت و بازسازی بازار سنتی اردبیل

بهنامجو به اهالی بازار قول داد؛ تا برای مطالعه بازار سنتی اردبیل منابع اعتباری خوب تامین شود تا بازار اردبیل که یکی از قطب‌های گردشگری محسوب می‌شود در بهترین شرایط مورد مرمت و بازسازی قرار گیرد.

بازار

احداث پارکینگ برای حل مشکل گره ترافیکی در هسته شهر

وی گره ترافیکی ایجاد شده در هسته مرکزی شهر اردبیل را زیبنده این شهر ندانست و افزود: مجموعه شهرداری و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با احداث پارکینگ می‌توانند به حل این مشکل و گره کور کمک کنند.

استاندار اردبیل ضرورت احیای جایگاه گردشگری اردبیل را خواستار شد و اظهار کرد: در زنجیره توسعه گردشگری استان اردبیل شهر اردبیل باید موقعیت خود را حفظ کند تا ماندگاری گردشگران در این شهر افزایش یابد که در این زمینه احداث اقامتگاه‌های مختلف مدنظر است.

بهنامجو بیان کرد: احداث هتل پنج ستاره در اردبیل از پیگیری‌های جدی است که قطعا با مشارکت سرمایه‌گذاران انجام خواهد شد که در ساخت این هتل بین‌المللی سازمان همیاری‌ شهرداری‌ها نسبت به انتشار فراخوان جذب سرمایه‌گذار اقدام می‌کند که امیدواریم در احداث این هتل سرمایه‌گذاران مشارکت کنند و ما نیز در کنار آورده سرمایه‌گذار با منابع بانکی از آنها حمایت می‌کنیم.

پارکینگ

قطعی شدن انتقال پادگان اردبیل

وی قطعی شدن انتقال پادگان اردبیل را به خارج از شهر یادآور شد و تصریح کرد: قرار است در یک طراحی مناسب میدانی شبیه نقش جهان در محل این پادگان عملیاتی شود تا به توسعه گردشگری این منطقه کمک شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up