• شناسه خبر : 9835
  • تاریخ انتشار : 25 تیر 1398 - 11:49

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به پیشرفت پروژه آموزشی هاجر با 12 کلاس درس بیش از 85 درصد، گفت: در ارزیابی ملی رتبه دوم کشوری را در بین استان‌های مختلف به دست آوریم به طوری که سرعت کارهای عمرانی ما در این دو سال چهار برابر شده است.

نوسازی مدرسه

به گزارش شهرخوان، مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل گفت: تا آغاز سالتحصیلی فاز اول مجتمع آموزشی حیات طیبه در استان اردبیل راه‌اندازی خواهد شد.

دولت لطفی در نشست با استاندار اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته و با سفر سه گانه معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به استان شاهد افزایش چهار برابری اعتبارات ملی بودیم تا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با قوت و قدرت به انجام برسد.

وی خاطرنشان کرد: در این سفر و بازدید از پروژه‌های مختلف ما برای تکمیل مدارس نیمه تمام سالن‌های ورزشی و نمازخانه‌ها اعتبار دریافت کردیم به طوری که منابع اعتباری ما از 13.5 میلیارد تومان به 55 میلیارد تومان افزایش یافت تا پروژه حیات طیبه در مرکز استان، 46 نمازخانه و 15 سالن ورزشی باقیمانده از سال‌های گذشته را تکمیل کنیم.

تکمیل 15 سالن ورزشی در اولویت برنامه‌ریزی‌ها

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: در سایه این پیگیری‌ها 49 مدرسه با 156 کلاس درس و همچنین تکمیل 15 سالن ورزشی در اولویت برنامه‌ریزی‌ها قرار گرفت که قرار است تا شروع سالتحصیلی جدید چهار سالن ورزشی تحویل آموزش و پرورش شود.

لطفی استانداردسازی تاسیسات حرارتی 20 مدرسه، توزیع 500 دستگاه بخاری هرموتیک و همچنین محوطه‌سازی و آسفالت 100 مدرسه به همراه تکمیل و بهره‌برداری از 35 پروژه ریز و درشت در این بخش را از فعالیت‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس در یک سال گذشته اعلام کرد.

مدرسه

راه‌اندازی فاز اول حیات طیبه

وی به راه‌اندازی فاز اول حیات طیبه، افتتاح مدرسه 12 کلاسه هاجر تا شروع سالتحصیلی جدید و … اشاره کرد و گفت: در مسکن مهر پیله‌سحران و شام اسبی ساخت واحدهای آموزشی با تامین 2 میلیارد تومان اعتبار در اولویت قرار گرفته و یک واحد آموزشی در هیر، مدرسه سه کلاسه عموقین و سالن ورزشی شهریار تا اول مهرماه آماده بهره‌برداری خواهند شد.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل در مورد تاخیر و تعلل در تکمیل و افتتاح مجتمع آموزشی حیات طیبه با 36 کلاس درس مقطع ابتدایی، دوره اول و دوم متوسطه بیان کرد: این پروژه سال‌های متمادی بلاتکلیف بود که به دنبال سفر رئیس سازمان و با تزریق 6.5 میلیارد تومان اعتبار اجرای آن سرعت گرفته و قرار است فاز اول آن در قالب 12 کلاس آماده بهره‌برداری شود.

لطفی پیشرفت پروژه آموزشی هاجر را با 12 کلاس درس بیش از 85 درصد اعلام کرد و افزود: ما موفق شدیم در ارزیابی ملی رتبه دوم کشوری را در بین استان‌های مختلف به دست آوریم به طوری که سرعت کارهای عمرانی ما در این دو سال چهار برابر شده و ما هیچ پروژه بلاتکلیف و راکدی را در استان نداریم.

وی بیان کرد: در کنار کسب مقام دوم کشوری در بین 52 دستگاه اجرایی استان رتبه اول را با ارتقای شاخص‌ها به دست آوردیم و به عنوان دستگاه برتر در حوزه اقامه نماز، حفظ حقوق شهروندی و عفاف و حجاب برگزیده شدیم.

به هیچ وجه کانکس را جایگزین مدارس فرسوده و خطرآفرین نمی‌کنیم

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با یادآوری اینکه به هیچ وجه کانکس را جایگزین مدارس فرسوده و خطرآفرین نمی‌کنیم، اظهار کرد: از محل تخریب و بازسازی ما به سرعت عملیات نوسازی مدارس تخریبی و فرسوده را انجام می‌دهیم ولی به هیچ وجه قصد نداریم دانش‌آموزان در مدارس کانکسی و خطرآفرین تحصیل کنند.

کانکس مدرسه

21 درصد مدارس شهر اردبیل دو نوبته هستند

لطفی گفت: 21 درصد مدارس شهر اردبیل دو نوبته هستند که با تکمیل پروژه‌های حیات طیبه، هاجر و مدرسه شهرک کوثر از تعداد مدارس دونوبته کاسته خواهد شد.

وی افزود: عمده پروژه‌های دولتی بالای 6 کلاس است و ما از خیرین خواسته‌ایم تا در ساخت مدارس بالای 6 کلاس ورود پیدا کنند تا با مشارکت نوسازی مدارس ساخت فضاهای آموزشی باکیفیت و مناسب به انجام برسد.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با بیان اینکه 2.4 دهم ساختمان‌های آموزش و پرورش کشور و به تعداد یک هزار و 988 واحد در استان اردبیل قرار دارد، خاطرنشان کرد: میانگین سرانه آموزشی در استان اردبیل 56 صدم مترمربع بالاتر از کشور است و در بین 31 استان کشور رتبه 13 را دارد.

نیاز به احداث مدارس تنها در 5 شهرستان

لطفی ادامه داد: در پنج شهرستان فضای آموزشی ما از متوسط کشوری بالاتر است و تنها در پنج شهرستان به احداث مدارس جدید نیاز داریم.

وی در مورد مقاوم‌سازی واحدهای آموزشی نیز تصریح کرد: کمتر از 30 درصد مدارس کشور و همچنین استان اردبیل نیاز به تخریب و بازسازی دارند و ما هر سال سعی می‌کنیم تا با جذب منابع این مدارس فرسوده و تخریبی را بازسازی کنیم.

مدیر کل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل ادامه داد: هم اکنون در استان اردبیل 126 پروژه آموزشی نیمه تمام، چهار مدرسه احداثی در مساکن مهر، پنج مدرسه سبز، 6 باب اردوگاه و تامین تجهیزات آموزشی به ارزش 10 میلیارد تومان در اولویت برنامه‌ریزی‌های اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس است که امیدواریم به سرانجام مطلوبی برسد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up