• شناسه خبر : 9837
  • تاریخ انتشار : 25 تیر 1398 - 11:25

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل با اشاره به صدور مجوز برای مشاغل خانگی در راستای تولید صنایع دستی در استان، گفت: در راستای رونق تولید به ویژه صنایع دستی 425 مجوز مشاغل خانگی تولید صنایع دستی در استان اردبیل صادر شد.

نادر فلاحی

به گزارش شهرخوان، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: در راستای رونق تولید به ویژه صنایع دستی ۴۲۵ مجوز مشاغل خانگی تولید صنایع دستی در استان اردبیل صادر شد.

نادر فلاحی  در جلسه بررسی تولیدات مشاغل خانگی در بخش صنایع دستی اردبیل از صدور مجوز برای مشاغل خانگی در راستای تولید صنایع دستی در استان اردبیل خبر داد و اظهار داشت: در راستای رونق تولید به ویژه صنایع دستی 425 مجوز مشاغل خانگی تولید صنایع دستی در استان اردبیل صادر شد.

صنایع دستی

اردبیل قطب تولید صنایع دستی کشور

وی با اشاره به اهمیت صنایع دستی در تحقق شعار رونق تولید افزود: اردبیل قطب تولید صنایع دستی کشور است به طوری که در این حوزه نیز در عرصه‌های جاجیم‌بافی، رودوزی‌های سنتی، قلم‌زنی، زیورآلات، معرق‌کاری‌ چوب و لباس محلی صدور مجوز داشته‌ایم.

فلاحی بیشترین میزان صدور مجوز را در حوزه گلیم‌بافی و ورنی‌بافی دانست و تصریح کرد: از میان 425 مجوز 180 مورد به حوزه گلیم‌بافی و 157 مورد به عرصه ورنی‌بافی مربوط می‌شود.

قالی و فرش بافی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل میزان اشتغال‌زایی را بیشتر از صدور مجوز دانست و بیان کرد: مجوزهای مشاغل خانگی به تولید کنندگان مستقل یا پشتیبان صادر شده و میزان اشتغال زایی به مراتب بیشتر از مجوزهای صادره است.

وی اظهار کرد: صدور 19 مورد مجوز برای تولیدات چرمی، 5 مورد سفالگری، 5 مورد تراش روی سنگ‌های قیمتی، 3 مورد نگارگری، 2 مورد نقاشی‌ روی شیشه، 2 مورد ملیله‌سازی از دیگر مجوزهای صادر شده است.

صنایع دستیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up