• شناسه خبر : 9952
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1398 - 12:49

استاندار اردبیل گفت: در چارچوب توسعه گردشگری استان پنج پیست اسکی در دست احداث است که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها تحول بزرگی در حوزه گردشگری ورزشی استان ایجاد خواهد شد.

اکبر بهنام جو
به گزارش شهرخوان، استاندار اردبیل گفت: سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در چشمه‌های آبدرمانی و مناطق گردشگری این استان بر اساس برنامه‌ریزی توسعه افزایش می‌یابد.

اکبر بهنامجو در نشست گفت و گوی دولت و بخش خصوصی افزود: دولت تدبیر و امید از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت می‌کند تا زمینه رونق تولید و اشتغال بیشتر فراهم شود.

وی اظهارداشت: هم اکنون در چارچوب توسعه گردشگری استان پنج پیست اسکی در دست احداث است که با تکمیل و بهره‌برداری از آنها تحول بزرگی در حوزه گردشگری ورزشی استان ایجاد خواهد شد.

بهنامجو با بیان اینکه اجلاس اخیر گردشگری سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو در اردبیل فرصت مناسبی برای معرفی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های منحصر بفرد استان در حوزه گردشگری بخصوص گردشگری سلامت بود، گفت: از این رو باید برنامه‌ریزی‌های دقیقی در راستای اجرای اهداف این اجلاس انجام دهیم.

مسافر

وی بیان کرد: حوزه گردشگری با توجه به ظرفیت‌های موجود همواره بعنوان یکی از بخش‌های مهم توسعه استان اردبیل مدنظر بوده و در سال‌های اخیر نیز موضوع گردشگری سلامت مورد توجه مسئولان استانی قرار گرفته و بر اساس آن گام‌های مثبتی در این راستا برداشته شده است‌.

اعزام گروهی از پزشکان به ترکیه 

او گفت: در این راستا توسعه آبگرم‌های معدنی و استفاده از قابلیت‌های پزشکی آن مورد توجه جدی است و گروهی از پزشکان استان به ترکیه اعزام شدند تا در دانشگاه استانبول دوره‌های تخصصی در این زمینه را گذرانده و آماده ارائه خدمات پزشکی در مجتمع‌های آبدرمانی استان باشند.

راه‌اندازی و تجهیز آبدرمانی‌های پزشکی در اردبیل

استاندار اردبیل اظهار امیدواری کرد با راه‌اندازی و تجهیز آبدرمانی‌های پزشکی فرصت بی‌نظیری برای استان اردبیل در جذب گردشگران خارجی بویژه اتباع کشورهای همسایه فراهم شود.

حسین پیرموذن رئیس اتاق بازرگانی، صنعت و معدن و کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه گفت: سرمایه گذاران خوبی برای سرمایه‌گذاری در استان اعلام آمادگی کرده اند و می بایست برای تحقق و عملیاتی شدن آنها تلاش شود.

وی با اشاره به برگزاری موفق همایش گردشگری کشورهای عضو اکو در استان اردبیل اضافه کرد: در این همایش نمایندگانی از ۱۰ کشور عضو اکو، نمایندگان و سفیران ۱۵ کشور و ۲۲۰ میهمان داخلی و خارجی حضور داشتند و برگزاری آن نتایج خوبی برای استان در پی خواهد داشت

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: کشورهای عضو اکو از قابلیت فراوانی بویژه در حوزه گردشگری برخوردار هستند و تمامی کشورهای عضو تلاش می‌کنند تا شهروندان خود را به افزایش سفر و سیر و سیاحت ترغیب کنند.

پیرموذن گفت: این همایش علاوه بر گسترش تعامل و مراودات اقتصادی کشورهای عضو اکو فرصت خوبی برای شناساندن ظرفیت های اقتصادی، صنعتی و بازرگانی استان اردبیل بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up