• شناسه خبر : 9961
  • تاریخ انتشار : 27 تیر 1398 - 01:21

کسانی که یارانه تیرماه آنها حذف شده است یارانه خود را در مرداد ماه مجدداً دریافت خواهند کرد و کسانی که از مردادماه یارانه آنها حذف شود، می توانند برای ثبت اعتراضات خود به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه کنند.

یارانه

شهرخوان: کسانی که یارانه تیرماه آنها حذف شده است یارانه خود را در مرداد ماه مجدداً دریافت خواهند کرد و کسانی که از مردادماه یارانه آنها حذف شود، می توانند برای ثبت اعتراضات خود به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه کنند.

احمد می دری در حاشیه برگزاری نشست تخصصی نقد و بررسی احکام و قوانین سالمندان در برنامه ششم توسعه کشور در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت لایحه حمایت از حقوق معلولان، اظهار داشت:این لایحه چندی پیش در دولت تصویب و به مجلس شورای اسلامی ارسال شده است.

وی تصریح کرد:پس از ارسال لایحه اشاره شده، نمایندگان مجلس در کمیسیون های مختلف بررسی های لازم را بر روی این لایحه انجام و درنهایت تصویب خواهند کرد.

می دری در ادامه در پاسخ به این پرسش که روند حذف یارانه ها در حال حاضر به چه شکلی است، بیان داشت:کسانی که یارانه آنها حذفشده و اعتراض نمودند می توانند تا روز چهارشنبه جاری به سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه کنند و پاسخ خود را دریافت کنند.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد:مراجعه کنندگان به سامانه www.yaraneh10.ir می توانند علت حذف خود را نیز مشاهده کنند.

می دری تأکید کرد:پس از ثبت اعتراضات از سوی خانواده ها یا یارانه ها آنها عودت داده شده و یا حذف شده اند که اگر به آنها عودت داده شده باشد یارانه مرداد آنها پس از پرداخت یارانه شهریورماه پرداخت و یارانه شهریور طبق روال پرداخت خواهد شد.

وی تأکید کرد:کسانی که یارانه آنها از امشب حذف می شود می توانند از سه شنبه هفته آینده به سامانه yarane10.ir مراجعه و پیگیری های لازم را انجام دهند.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این پرسش که میزان اعتراضات در ماه های گذشته تا چه اندازه ای بوده است، گفت:میزان اعتراضات در حد کمی بوده و در ماه های مختلف میزان عودت شدگان متفاوت بوده است.

می دری گفت:تا به امروز پیگیری اعتراضات و عودت یارانه به خانواده ها با تأخیر انجام می شده است چراکه ما اعتقادداریم که برای این کار نباید سرعت را فدای دقت کنیم اما پس ازاین قطعاً با سرعت بیشتری به کار خود ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه در خصوص یارانه افراد شاغل در خارج از کشور، گفت:درصد قابل توجهی از ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز به حذف یارانه خود معترض بوده اند اما در قانون مصوب شده ایرانیان مقیم خارج از کشور که در سایر کشورها کارگری می کنند می توانند یارانه دریافت کنند.

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد:این افراد نیز می توانند سامانه www.yaraneh10.ir مراجعه و نسبت به دریافت کارت اشتغال در خارج از کشور اقدام کنند که در این صورت نهتنها یارانه کارگران در خارج از کشور حذف نخواهد شد بلکه از برخی از معافیت ها نیز استفاده خواهند کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up