• شناسه خبر : 11440
  • تاریخ انتشار : 31 مرداد 1398 - 10:59

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: سرانه مصرف عنبران بالا بوده و باید مردم این شهر مصرف خود را در فصل گرما بهتر مدیریت کنند.

آب

به گزارش شهرخوان، مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل گفت: انشعاب غیرمجاز و تانکرهای ذخیره آب از جمله عوامل کمبود آب شرب در شهر عنبران است.

علت کمبود آب در عنبران

فرامرز بهنژاد در گفتگو با خبرنگاران، عنوان کرد: انشعابات غیر مجاز و تعبیه تانکرهای ذخیره آب توسط شهروندان عنبرانی موجب بروز کم آبی در این شهر شده است.

وی با اشاره به اینکه ۸۰ درصد آب شرب شهر عنبران توسط آب و فاضلاب روستایی تأمین می‌شود، افزود: با توجه به فصل گرما و نیاز به آب شرب بیشتر آب شرب برخی از روستاها نیز به شهر عنبران داده می‌شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل یادآور شد: طی جلساتی که در فرمانداری نمین برگزار شد، آب منطقه‌ای استان اقدام به انتقال آب به طول دو کیلومتر به شهر عنبران کرده است.

سرانه مصرف آب عنبران بالا است

بهنژاد ادامه داد: سرانه مصرف عنبران بالا بوده و باید مردم این شهر مصرف خود را در فصل گرما بهتر مدیریت کنند.

وی ادامه داد: در سال گذشته هزار متر مکعب آب روستایی به شهر عنبران اختصاص یافته بود که امسال این رقم به هزار و پانصد متر مکعب افزایش یافته است.

آب شرب اختصاصی به عنبران بیشتر از برآورد مصرف معمولی برای هر فرد است

بهنژاد افزود: آب شرب اختصاصی به عنبران بیشتر از برآورد مصرف معمولی برای هر فرد است و مشکل کم آبی در این شهر بیشتر به منازل مسکونی که در ارتفاع قرار گرفتند مربوط است.

مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل تصریح کرد: ۷۰۰ متر مکعب از آب شرب مورد نیاز عنبران از طریق آب و فاضلاب شهری تأمین می‌شود و با پمپاژ هزار و ۳۰۰ متر مکعب آب شرب از نمین به عنبران مجموع آب شرب موجود در این شهر سه هزار و ۵۰۰ متر مکعب است و با توجه به جمعیت ۶ هزار نفری این شهر نباید مشکل کم آبی و بی آبی به وجود آید.

بهنژاد با بیان اینکه استعفای دسته جمعی اعضای شورای شهر عنبران اقدام مناسبی نیست، افزود: این کار کمکی به بهبود اوضاع نمی‌کند و باید شورای شهر نسبت به مدیریت امورات شهر و شهروندان خود اقدام کند.


اخبار استان اردبیل | فرامرز بهنژاد | آب و فاضلاب روستایی استان اردبیل | عنبران | کمبود آبدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up