• شناسه خبر : 25209
  • تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1399 - 02:51

رئیس شورای شهر سرعین گفت: شهرداری در ایام پساکرونا با چالش‌های زیادی روبرو خواهد بود.

شهرداری
اکبر مینایی  اظهار کرد: در دو ماه گذشته با تعطیلی مراکز اقامتی، گردشگری و آبدرمانی‌ها شهرستان سرعین به تعطیلی یکپارچه کشیده شده است و تاکنون هیچ واحد صنفی در این شهرستان فعالیت خود را از سر نگرفته‌اند.
رئیس شورای شهر سرعین با اشاره به ارائه تخفیف ۲۵ درصدی به آرای مصوب کمیسیون ماده ۱۰۰ در ایام دهه فجر سال گذشته تصریح کرد: ارائه این تخفیفات و همچنین تاخیر در سررسید چک‌های ارائه شده به شهرداری تا پایان خرداد به تصویب شورای شهر سرعین رسیده است.
مینائی افزود: در ایام پساکرونا شهرداری با مشکلات و چالش‌های زیادی روبرو خواهد بود و ما از هم اکنون به مسئولان استانی و کشوری پیشنهاداتی را ارائه کردیم تا بستر و زمینه حمایت از مجموعه شهرداری را فراهم کنند.
وی گفت: با همکاری شورا و شهرداری در این ایام عملیات گندزدایی و همچنین ضدعفونی در مناطق مختلف شهر با دقت انجام شده و به هیچ وجه اجازه ورود گردشگر و مسافر به سرعین داده نشده است.
رئیس شورای شهر سرعین ادامه داد: در سایه همین مراقبت‌ها این شهر تاکنون شاهد مرگ ومیر ناشی از کرونا نبوده اما به صورت مشکوک ۱۰۰ نفر علایم اولیه بیماری داشتند که اکثر آنها مداوا شدند.
مینائی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنیم تا با همکاری دبیرخانه شورای استان برای اعضای شوراها اعم از شهری و روستایی دوره‌های آموزشی با حضور اساتید مجرب برگزار شود و در کنار آن فعالیت دبیرخانه شورای استان را نیز تقویت کنیم.
وی با انتقاد از تعطیلی مجلس در دو ماه گذشته و تاخیر و تعلل در رسیدگی به مشکلات اصناف مختلف به ویژه از بابت پرداخت مالیات اظهار کرد: تاکنون یک جلسه با محوری رفع مشکلات مالیاتی اصناف و واحدهای تجاری برگزار نشده و هنوز مشخص نیست که امور مالیاتی چه راهکاری را برای بخشودگی جرایم مالیاتی و یا دریافت مالیات بر ارزش افزوده در ماه‌های رکود بازار در نظر گرفته است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up