• شناسه خبر : 25298
  • تاریخ انتشار : 08 اردیبهشت 1399 - 03:20

پل اللر باغی که برای راهی عبور و مرور مردم و مسافران در پارک از ۸ سال پیش در حال ساخت بود بر اثر بارش چند روزه باران از بین رفت.

پل جاده
صباح‌الدین برزگر  گفت: بارندگی‌ شدید چند روز گذشته و افزایش چند برابری آب رودخانه هروچایی پل فلزی پیاده‌رو در پارک اللر باغی خلخال را که برای تردد شهروندان و بین بخش‌های شمال شرقی و غربی شهر مورد استفاده قرار می‌گرفت، زیر آب برده است.
او اظهار داشت: ماموران شهرداری برای تغییر مسیر آب رودخانه و کاهش ورودی آب به زیر پل تلاش می‌کنند.
شهردار خلخال گفت: تخریب پل فلزی در این محل ارتباط ۲ سمت رودخانه را در این منطقه و بین خیابان‌های ۱۷ شهریور و امام حسین (ع) شهر را قطع کرده و سیلاب رودخانه نیز وارد باغ‌های حاشیه این رود شده و خسارت سنگینی به باغداران وارد کرده است.
او با بیان اینکه شهرداری برای جایگزینی پل فلزی بزرگ به جای پل فعلی برای برقراری ارتباط مجدد مردم این منطقه تلاش می‌کند، از شهروندان خلخال خواست تا زمان کارگذاری پل جدید از تردد در این محل و گذر از روی پل نیمه شکسته موجود پرهیز کنند.
شهردار خلخال افزود: تنها راه حل دائمی مشکل تردد اهالی محل در این منطقه تکمیل پروژه نیمه‌کاره پل اللرباغی خلخال است و در صورت دریافت هرگونه کمک‌های مالی و اعتباری استانی شهرداری خلخال نسبت به تکمیل این پروژه و زمینه‌سازی برقراری ارتباط خودرویی و پیاده در محل پارک جنگلی اللرباغی اقدام خواهد کرد.
او اظهار داشت: عملیات اجرایی احداث پروژه پل بزرگ اللرباغی با عرض ۱۶ متر با کمک‌های اعتباری استانداری اردبیل از هشت سال پیش آغاز و با محدود شدن اعتبارات استانی در حال حاضر این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد نیمه‌کاره رها شده است.
شهردار خلخال گفت: در سال‌های گذشته برای عملیات اجرایی این پروژه بالغ بر ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل و بهره‌برداری از این پل سه دهنه بزرگ احداث شده بر روی رودخانه هروچای ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.
او افزود: با بهره‌برداری از این پل امکان دسترسی و هدایت خودرو‌های مسیر جاده خلخال به فیروزآباد و سرچم به خیابان‌های بالادست رودخانه و هدایت ترافیک سنگین مسیر‌های ورودی شهر از سمت جاده جدید اردبیل و همچنین روان‌سازی ترافیک در روز‌های پنجشنبه و زمان اوج مراجعه مردم به آرامستان این شهر فراهم خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up