• شناسه خبر : 25617
  • تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1399 - 06:06

شهردار خلخال گفت: روش زنده‌گیری سگ‌ها جوابگوی تعداد سگ‌های رها شده در اماکن عمومی خلخال نیست.

سگ
صباح‌الدین برزگر، شهردار خلخال نیز جمع‌آوری ۳۰۰ قلاده سگ ولگرد در سال گذشته و همچنین ۵۰ قلاده در سال جاری از معابر عمومی  این شهر خبر داد و افزود: با توجه به آمار زاد و ولد این حیوانات در حال حاضر استفاده از روش جمع‌آوری و زنده‌گیری سگ‌ها جوابگوی تعداد بی‌شماری از سگ‌های رها شده در اماکن عمومی این شهر نیست.
وی با بیان اینکه بطور میانگین ماهانه ۲۵ سگ ولگرد از معابر عمومی خلخال جمع آوری می‌شود، افزود: کانون‌ تجمع این حیوانات ولگرد شناسایی شده و بزودی اقدام لازم برای جمع‌آوری کامل آنها از سوی شهرداری انجام خواهد شد.
افزایش سگ‌های ولگرد موجب سلب آسایش شهروندان خلخال شده است
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: افزایش سگ‌های ولگرد در این شهر موجب نگرانی و سلب آسایش شهروندان خلخال شده است.
دکتر ابوالفضل باقری افزود: برغم اجرای طرح جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سوی شهرداری آمار جمعیت این حیوانات در مناطق شهری و روستایی و نیز گزارش‌ها از گزش این حیوانات همچنان رو به افزایش است.
وی اظهار داشت: میزان حمله و گزش مردم از سوی سگ‌های ولگرد در سال گذشته  چهار برابر مجموع گزش‌های سال ۹۷ این شهرستان بوده است.
رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال  با اشاره به هزینه‌ بالای درمان بیماری هاری گفت: علاوه بر هزینه‌ بیش از ۳۰۰ میلیون ریالی هر فرد مورد گزش سگ‌های ولگرد، در حال حاضر سختی تامین واکسن ضدهاری وارداتی به دلیل اعمال تحریم‌های خارجی مزید بر مشکلات اضافه کرده است.
باقری افزود: از لحاظ قانون هرکدام از سگ‌های فاقد قلاده شناسنامه‌دار به عنوان سگ ولگرد و تهدیدی علیه بهداشت عمومی و سلامتی افراد جامعه محسوب می‌شود و این سگ‌ها به هر طریق ممکن باید از طریق  شهرداری جمع‌آوری و رفع مزاحمت شوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up