• شناسه خبر : 25937
  • تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1399 - 02:57

شهردار خلخال گفت: درآمد شهرداری از محل فروش پروانه‌های ساخت و ساز برابر پیش‌بینی‌های شده در سال گذشته نبوده و سایر درآمدهای محلی نیز به دلایل مختلف نسبت به سال ماقبل کاهش داشته است.

شهرداری
صباح‌الدین برزگر افزود: در حالی که درآمد شهرداری از محل فروش پروانه‌های ساخت و ساز برابر پیش‌بینی‌های شده در سال گذشته نبوده و سایر درآمدهای محلی نیز به دلایل مختلف نسبت به سال ماقبل کاهش داشته،بسیاری از طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی شهر در سال ۹۸ اجرا و همچنین در کنار این کار شهرداری از یک بحران بزرگ بارش برف سنگین بهمن سال قبل با وجود محدودیت‌های مالی گذر کرد.
افزایش بودجه مصوب امسال شهرداری خلخال در مقایسه با سال قبل
وی از افزایش بودجه مصوب امسال شهرداری خلخال در مقایسه با سال قبل خبر داد و گفت: در حالی که بودجه سال گذشته شهرداری این شهر برابر مصوبه شورای اسلامی خلخال ۱۲۷ میلیارد ریال بوده بودجه مصوب شورای اسلامی شهر برای سال جاری ۱۶۰ میلیارد ریال است.
برزگر اظهارداشت: بودجه مصوب امسال شهرداری خلخال برای امور عمرانی، آسفالت، جدول‌گذاری و کانیون سازی معابر، هدایت آب‌های سطحی، تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام سال‌های گذشته، خرید و تجهیز ماشین‌آلات و نیز توسعه فضای سبز در نظر گرفته شده است.
وی افزود: برغم پایین بودن درآمد محلی شهرداری در مقایسه با سایر مناطق استان با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تاکنون مشکلی در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری پیش نیامده و با پرداخت به موقع آن و نیز رفاه نسبی کارکنان شهرداری خلخال از شهرداری‌های موفق استان اردبیل در این زمینه است.
برای افزایش درآمد پایدار شهرداری تلاش می‌شود
برزگر بیان‌کرد: برای افزایش درآمد پایدار شهرداری در سه مقطع زمانی کوتاه، میان و بلند مدت برنامه‌ریزی شده و تلاش می‌شود با بکارگیری ظرفیت کارخانه تولید شن و ماسه و آسفالت و همچنین کارخانه فرآورده‌های بتنی ایجاد درآمد پایدار در شهرداری اتفاق بیافتد.
شهردار خلخال توسعه فضای سبز، ساماندهی سایت زباله‌های شهر،  ایجاد باغ شهر، اجرای طرح بازآفرینی پایدار شهری، اجرای برنامه‌های فرهنگی، راه‌اندازی بازار روز، جمع‌آوری سد معابر، طرح جامع ترافیکی، طرح جامع شهری، آسفالت خیابان کمربندی قدس و تکمیل پل اللرباغی را از جمله طرح‌های در دست اقدام شهرداری ذکر کرد.
برف‌روبی مسیرهای مسدود شده از برف فشار سنگینی بر ناوگان برف‌روبی شهرداری را متحمل خسارات مالی کرد
او با بیان اینکه برف‌روبی و بازگشایی مسیرهای مسدود شده از برف سنگین بهمن سال گذشته فشار سنگینی بر ناوگان برف‌روبی شهرداری وارد و این امکانات را متحمل خسارات مالی کرد، گفت: برغم مشکلات مربوط به کاهش درآمدهای محلی و محدودیت‌های اعتباری  در سال گذشته موفق به پرداخت مبلغ قابل توجهی از بدهی شهرداری شده و در سال جاری نیز بالغ بر سه میلیارد ریال صرف تعمیرات ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی از جمله لودر و بولدوزر شهرداری شد.
وی اظهار داشت: در حال حاضر قیر مورد نیاز برای آسفالت معابر عمومی شهر تامین و تهیه شده و آسفالت راه‌های روستایی نیز در راستای افزایش درآمد پایدار شهرداری در سال جاری صورت خواهد گرفت.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up