• شناسه خبر : 30865
  • تاریخ انتشار : 23 تیر 1399 - 05:59

نائب رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا و هشدار وزارت بهداشت جهانی در این زمینه مسابقات تیراندازی با کمان تا شهریور ماه تعطیل شده است.

غلامرضا پارسا نائب رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان در این مراسم اظهار داشت: رئیس جدید هم‌اکنون رسالت خطیر و حساسی بر عهده دارد و برای پیشبرد اهداف مورد نظر باید از نظرات کارشناسان و افراد خبره در این زمینه استفاده کند.

وی بیان کرد: مشارکت و همکاری برای توسعه این رشته ورزشی باید از خود مردم استفاده شود و مسابقاتی چون تیراندازی با کمان که محدودیت سنی ندارد باید در بین همگان توسعه یابد تا بتوانیم در راستای حل مشکلات مربوطه در این زمینه به تمامی اهداف ورزشی خود جامه عمل بپوشانیم.

پارسا بیان کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و هشدار وزارت بهداشت جهانی در این زمینه مسابقات تیراندازی با کمان تا شهریور ماه تعطیل شده و در این بازه زمانی به دنبال تجهیز سایت تیر و کمان، خوابگاه فدراسیون و تأمین زیرساخت‌های لازم هستیم.

وی تصریح کرد: علی‌رغم کمبود منابع اعتباری خوشبختانه توانستیم تا حدودی حمایت‌های خود را از این هیئت‌ها داشته باشیم و انتظار می‌رود هیئت استان اردبیل نیز با جذب منابع انسانی در این زمینه آمادگی کامل را داشته باشد.

وی اظهار کرد: ۱۵ استان هم‌اکنون دارای زمین اختصاصی است و سایت مناسبی برای استان اردبیل نیز در نظر گرفته شده تا بتوان اردبیل را به قطب توسعه ورزش‌های کشور در آینده تبدیل کرد که به همین منظور فدراسیون برنامه‌ریزی‌های اساسی را مبنای کار قرار داده است.

نائب رئیس فراسیون تیراندازی با کمان  تصریح کرد: نگاه سلیقه‌ای به این حوزه‌ نباید راه پیدا کند و باید گام‌های اساسی در این زمینه برداشته شود تا بتوانیم جریان ورزشی را محرک‌سازی کرده و موانع موجود را از سر راه برداریم.

پارسا افزود: استفاده از ظرفیت ورزشکاران باید برای توسعه این ورزشی مورد توجه واقع شود و از خدمات ارائه شده توسط فدراسیون نهایت استفاده باید برده شود تا خروجی‌های مورد انتظار را به دست آوریم.

در ادامه سجاد انوشیروانی مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این مراسم بیان کرد:  رشته ورزشی تیراندازی با کمان به عنوان یکی از ورزش‌های پرطرفدار در بین مردم استان است که با جلب مخاطب به این رشته ورزشی می‌توان آینده روشنی را برای آن امیدوار شد.

وی تصریح کرد: انتظار از رئیس هیئت جدید استان این است که برگزاری مسابقات تیراندازی با کمان را به سمت محلات ببرد و برای توسعه آن از ظرفیت ورزشکاران و افراد کاردان بهره‌گیری کند.

انوشیروانی برگزاری مجمع سالانه حائز اهمیت برشمرد و گفت: همگانی‌سازی این رشته ورزشی در اولویت اساسی باید قرار گیرد و در این زمینه حمایت همه جانبه فدراسیون یک امر مهم و اساسی برای توسعه این رشته ورزشی محسوب می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل افزود: باید با همکاری و وحدت قدم‌های اساسی برای رشد این رشته ورزشی برداریم و برای پیشبرد اهداف مورد نظر برای دستیابی به اعتلای واقعی و پیشرفت همه جانبه از تمامی ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

بهنام کمالی، رئیس هیئت تیراندازی با کمان در استان اردبیل در ادامه با اشاره به عملکرد اقدامات انجام یافته در آینده گزارشی ارائه کرد و گفت: در این زمینه ارائه تسهیلات حمایتی برای توسعه این رشته ورزشی را در دستور کار قرار داریم که همکاری‌ با دستگاه‌های مربوطه حائز اهمیت است.

وی افزود: برگزاری دوره‌های مربیگری درجه ۲، جذب حمایت‌های مالی، استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه ورزش و نیاز تشکیل اتاق فکر برای هم‌افزایی حائز اهمیت است.

کمالی تصریح کرد: در راستای استفاده از ظرفیت‌های موجود برای توسعه ورزش نیازمند تامین آکادمی این رشته ورزشی هستیم و باید با تعامل و رایزنی با دانشگاه‌ها از ظرفیت دانشگاهیان نیز در این زمینه بهره‌گیری کنیم.

وی اظهار کرد: در تلاش برای برگزاری میزبانی مسابقات ورزشی ملی و بین‌المللی در سطح استان خواهیم بود و برای رسیدن به نقطه اوج باید همکاری و مشارکت با هیئت‌های شهرستان‌ها در حال افزایش باشد و زیرساخت‌های حمایتی لازم را با کمک همدیگر فراهم کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up