• شناسه خبر : 31699
  • تاریخ انتشار : 31 تیر 1399 - 04:42

رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: کاهش میزان آرد ارسالی از اردبیل به این شهرستان در زمان پیک گردشگر مشکل‌ساز شده است.

نان سنگک

رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت خلخال گفت: کاهش میزان آرد ارسالی از اردبیل به این شهرستان در زمان پیک گردشگر مشکل‌ساز شده است.

سیدناصر میرمرسلی افزود: در حالی که همه ساله شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل از اول تیرماه نسبت به افزایش میزان آرد ارسالی  و همچنین سهمیه آرد تابستانی مصرفی گردشگران به این شهرستان برای پاسخگویی و تامین نان موردنیاز گردشگران و میهمانان اقدام می‌کرد ، عدم توجه به این موضوع موجب بروز مشکل تامین نان موردنیاز مسافران و تعطیلی چند واحد نانوایی به علت کمبود آرد شده است.

وی اظهارداشت: شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل نه تنها آرد سهمیه تابستانی امسال خلخال را برای تیرماه ارسال نکرده ، سهم آرد درنظر گرفته شده برای مرداد را نیز کاهش داده است.

میرمرسلی گفت: با توجه به افزایش جمعیت گردشگری در روستاها، کمبود آرد خام در روستاهای این شهرستان مشکلاتی ایجاد کرده است.

او میانگین سرانه آرد مصرفی این شهرستان را هشت کیلوگرم برای آرد یارانه‌ای و سه کیلوگرم آرد نیمه‌یارانه‌ای از سوی شرکت غله و خدمات بازرگانی استان اردبیل ذکر کرد که این میزان جوابگوی نیاز مصرف نان منطقه نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up