• شناسه خبر : 32310
  • تاریخ انتشار : 07 مرداد 1399 - 12:49

رئیس سازمان صمت استان اردبیل گفت: تسهیلات یارانه‌دار به واحدهای تولیدی استان ارائه می‌شود.

 

کارخانه تولیدی صنعتی

 

رامین صادقی در دیدار با مدیرکل گمرکات استان اردبیل اظهار داشت: در راستای توسعه اقتصادی استان برنامه‌ریزی‌ها و برگزاری جلسات و تشکیل پرونده‌ها مبنای کار است که به همین منظور فعال‌سازی ۷۸ واحد تولیدی غیرفعال در استان اردبیل در دستور کار قرار گرفته و ۲۵ مورد تاکنون فعال شده است.

وی با اشاره به این که تسهیلات یارانه‌دار به واحدهای تولیدی استان ارائه می‌شود افزود: در این زمینه استان اردبیل ۲۲۳ میلیارد تومان سهم دارد و جذب ۲۸ میلیارد تومان نیز در این زمینه محقق شده است که درصدد هستیم هر چه سریع‌تر استان اردبیل را از تسهیلات یارانه‌دار بهره‌مند کنیم.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل تصریح کرد: یک هزار و ۴۲ واحد تولیدی پروانه‌دار نیز در حال حاضر در استان فعالیت می‌کنند و ۱۵ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند که امیدواریم برای امسال در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسبی داشته باشیم.

در ادامه پرویز تقوی نیز بیان کرد: خوشبختانه علی‌رغم مشکلات اقتصادی و کرونا فعالیت‌های اقتصادی ۶ درصد رشد داشته و ۳۳ هزار و ۵۴۸ تن کالا از گمرکات استان صادر شده است و وزن کالاهای صادراتی استان نیز ۴ درصد کاهش یافته است.

مدیرکل گمرکات استان اردبیل افزود: اهمیت به رونق صادرات در استان اردبیل برای کمک به وضعیت کشاورزان و تولیدکنندگان از اهم مواردی است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد و بازارهای هدف صادراتی نیز معین شود.

وی بیان کرد: از جمله محصولات صادراتی استان به کشورهای دیگر مواد غذایی،سیب‌زمینی، سیمان و نهاده‌های دامی و کاغذ و مقوا بوده استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up