• شناسه خبر : 33698
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 - 12:54

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: موقوفات اردبیل نیازمند معرفی هستند که در این زمینه نیازمند همکاری مسئولین و دستگاه‌های مربوطه هستیم و از مردم انتظار داریم روش نذری‌های خود را تغییر دهند.

مهدی ستوده

جلسه مشترک ستاد بازسازی عتبات عالیات با حضور مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل، فرماندار شهرستان اردبیل، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت عباس استان و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدی ستوده ظهر امروز هدف از این جلسه را  در خصوص نحوه جمع‌آوری نذری‌ها و وجوه مردم ولایتمدار اردبیل عنوان کرد.

وی خواستار اهدای هزینه بسیاری از نذری‌ها و احسان ایام ماه محرم و مناسبت‌ها برای بازسازی عتبات عالیات و  مقابله با شیوع ویروس کرونا شد و افزود: با توجه به اینکه مردم حسینی اردبیل در ایام ماه محرم و مناسبت‌ها بیشتر به نذورات و احسانات می‌پردازند بنابراین امسال باید روش‌های پرداختن به این نذری‌‌ها را تغییر و با روش‌های دیگر انجام دهند.

وی افزود: هماهنگی و تعامل با دهیاران، فرماندهان پایگاه‌ها و اعضای هیئت امناء مساجد با توجه به نزدیکی ایام محرم و با استفاده از تمامی ظرفیت روستاها و مساجد، هیئت امنا و احسانات خیرین و مردم ولایی و حسینی جزو اولویت بوده و وجوهات نقدی به شماره حساب بانکی ۰۱۰۷۵۷۶۸۴۰۰۰۵ ستاد بازسازی عتبات عالیات استان واریز شود.

ستوده با تاکید بر لزوم تقویت اطلاع رسانی فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات، افزودند: استفاده صحیح از فضای مجازی و تبلیغات محیطی در جهت انعکاس عملکرد ستاد بازسازی می‌تواند در این زمینه بسیار کارگشا باشد.

وی با تاکید بر لزوم بهره‌گیری از همه ظرفیتها برای فعال‌سازی ستاد عتبات عالیات، گفت: نیاز است با برنامه‌ریزی مناسب ضمن استفاده از ظرفیت اداره‌ها، به خوبی از ظرفیت هیئت امنای مساجد، محبان اهل بیت و افراد خیر پیشتاز استفاده شود.

حجت الاسلام والمسلمین ستوده در خصوص حمایت فرماندار اردبیل از احیاء موقوفات و بازسازی و شناساندن بقاع متبرکه به منظور تبدیل به قطب فرهنگی گفت: فرهنگ وقف یکی از ارزشمندترین میراث گذشتگان و هدیه‌ای از جانب اسلام است که به خوبی توجه به نیکوکاری در ابعاد مادی و معنوی برای بهره بردن عامه مردم از برکات آن را یادآوری می‌کند.

در ادامه اسفندیار هوشیار رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اردبیل هم در این جلسه بیان کرد: با توجه به اینکه مردم حسینی و دوستداران اهل بیت(ع) در استان اردبیل در طول سنوات گذشته در ایام محرم نذورات و احسانات به دسته‌جات و مردم حسینی اهداء می‌کنند پیشنهاد می‌شود با توجه به نیاز ضروری به منظور تکمیلی پروژه‌های نیمه تمام حرم‌ها و صحن‌های مطهر عتبات عالیات در صورت امکان و با رعایت جهات شرعی بخشی از نذری‌ها و احسان را که به دلیل شیوع بیماری منحوس کرونا نمی‌توانند در دسته‌جات توزیع کنند جمع آوری و به حساب بانکی ۰۱۰۷۵۷۶۸۴۰۰۰۵ بانک ملی بنام ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز کنند.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up