• شناسه خبر : 34554
  • تاریخ انتشار : 02 شهریور 1399 - 10:31

کرونا همانند بیشتر مناطق کشور در استان اردبیل نیز در وضعیت قرمز قرار دارد و این ویروس بشدت در برابر حرکت به سمت وضعیت زرد و سفید مقاومت می‌کند.

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده ، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به برگزاری آیین‌های عزاداری محرم در استان تاکید کرد که بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، برگزاری مراسم عزاداری صرفا در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی امکان‌پذیر است.

دکتر رضایی‌بنا ،معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هم ضمن تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در آیین های مراسم عزاداری گفت: توصیه اکید این است افراد مسن، کودکان و افرادی که بیماری زمینه‌ای دارند در این مراسم حضور پیدا نکنند.

بهروز ندایی ، معاون سیاسی ، امنیتی استاندار اردبیل نیز با تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) اظهارداشت: اگرچه نسبت به ایام پیک، میزان بستری‌ها و فوتی‌ها در بیمارستان‌های استان کاهش یافته اما و نباید از حساسیت موجود کاسته شود.

وی با بیان اینکه در برگزاری مراسم عزاداری وضعیت قرمز و سفید فرقی ندارد، گفت: بنا به ابلاغ ستاد ملی کرونا، پروتکل‌های بهداشتی برای کل کشور لازم‌الاجراست و نباید کاری کنیم که زحمات تیم سلامت اعم از کادر پرستاری و پزشکی هدر رود.

ندایی با تاکید بر اینکه مراسم عزاداری در بیرون از مسجد و محل مسقف برگزار می‌شود، افزود: کاهش میزان بستری‌ها و فوتی‌ها نسبت به هفته‌های گذشته نشان از رعایت و توجه مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی در نقاط مختلف استان است و باید ادامه داشته باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل فرهنگ استفاده از ماسک و ضدعفونی در خانواده‌ها و عزاداری‌ها را ضروری دانست و گفت: مردم استان به اهمیت و حساسیت موضوع پی برده‌اند و اکثر مردم در نقاط مختلف استفاده از ماسک را الگوی پیشگیری از ویروس کرنا می‌دانند.

وی ادامه داد: سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز اقلام مورد نیاز هیات‌ها و عزداران را تامین و با نرخ مصوب در اختیار مردم قرار می‌دهد.

ندایی با بیان اینکه کارهای میدانی اطلاع‌رسانی خوبی بین مردم انجام شده و نباید اتفاقی بیافتد که بعد از اتفاق دنبال مقصر بگردیم، اضافه کرد: باید قبل از وقوع هر اتفاق ناگوار پیشگیری انجام شود.

معاون سیاسی استاندار اردبیل تصریح کرد: همکاری عزاداران خوب بوده و بیشتر آنها پایبند به اصول بوده و به پروتکل بهداشتی ابلاغ شده اعتماد دارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up