• شناسه خبر : 34657
  • تاریخ انتشار : 03 شهریور 1399 - 08:12

مرد فریبکار با فروش خودروهای اجاره ای دست به کلاهبرداری ۵ میلیاردی در تهران زد.

کلاهبردار

شهرخوان: سرهنگ کارآگاه “علی عزیزخانی” رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران گفت: اوایل خردادماه پرونده ای با موضوع کلاهبرداری و فروش مال غیر از سوی بازپرسی دادسرای ناحیه ۱۰ تهران برای رسیدگی تخصصی و کشف موضوع به پایگاه هشتم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی بیان داشت : محتویات پرونده حاکی از آن بود شاکی از طریق آگهی فروش خودرو در فضای مجازی برای خرید یک دستگاه خودروی پراید اقدام و پس از قرار ملاقات و توافق بر سر قیمت ، معامله به مبلغ ۷۰۰ میلیون ریال را پرداخت و خودرو را تحویل می گیرد. پس از تحویل خودرو متوجه می شود فروشنده که خود را حمیدرضا معرفی می کرده، مالک خودرو نبوده و خودرو اجاره ای می باشد.

کلاهبردار حرفه ای

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران افزود : کارآگاهان در گام اول تحقیقات متوجه شدند چند مورد وقوع مشابه نیز از سوی شکات دیگر با این شیوه اعلام شده که پرونده کلیه وقوعات تجمیع و پس از پایش اطلاعات بدست آمده از شکات و تحقیقات میدانی مشخص شد تمامی کلاهبرداری ها توسط حمیدرضا انجام شده است بدین نحو که با اجاره خودروهای ایرانی از نمایشگاه های خودرو با حیله وترفند و پس از جلب اعتماد شاکیان خودروهای اجاره ای را به آنها فروخته است.

دستگیری متهم

این مقام انتظامی در ادامه گفت : کارآگاهان دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه پس از بررسی فضای مجازی متوجه می شوند حمیدرضا آگهی مشابه ای دیگری را در فضای مجازی درج کرده که با هماهنگی قضائی ۳۰ تیر ماه اکیپی از کارآگاهان به میدان انقلاب مراجعه و متهم که با خودروی پژو ۲۰۷ در محل بود را شناسایی و دستگیر کردند .

سرهنگ عزیزخانی گفت : متهم به محض مشاهده ماموران با خودروی تحت تصرف خود به قصد زیر گرفتن ماموران به سمت آنها حمله ور و از محل متواری می شود که بلافاصله کارآگاهان به تعقیب وی پرداخته و پس از طی مسافتی تعقیب و گریز، نهایتا در بلوار کشاورز و باشلیک تیر هوایی خودرو متوقف و متهم دستگیر می شود.

کارآگاه عزیزخانی بیان داشت : متهم در تحقیقات اولیه منکر بزه کلاهبرداری از مالباختگان گردید ولی نهایتا پس از مواجهه حضوری با شاکیان لب به اعتراف گشود و به بیش از ۱۰ فقره کلاهبرداری با این شیوه معترف و اعلام داشت: پس از اجاره خودرو، آنها را پس از انتشار آگهی در سایت دیوار به مال شاکیان فروخته است.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در پایان با اشاره به اینکه کارشناسان مبلغ کلاهبرداری از مال باختگان را ۵ میلیارد ریال اعلام کردند، گفت: با اعتراف صریح حمیدرضا نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی منعکس و متهم با قرار بازداشت موقت برای کشف زوایای پنهان پرونده و شناسایی سایر مال باختگان در اختیار پلیس آگاهی می باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up