• شناسه خبر : 3568
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1397 - 01:57

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل شهرداری اردبیل:

۶۶۷ دستگاه تاکسی در اردبیل نوسازی شد

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل‌ونقل بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: در سال گذشته ۶۶۷ دستگاه تاکسی در اردبیل نوسازی شد اما با افزایش عمر مفید ناوگان تاکسی، این طرح متوقف شده است.

 

به گزارش شهرخوان، رحیم سعیدی تصریح کرد: پیش از این عمر متوسط تاکسی ۱۰ سال تعیین شده بود و رانندگان باید بعد از این مهلت نسبت به نوسازی ناوگان خودرویی خود اقدام می‌کردند اما براساس ابلاغ مسئولان کشوری دو سال بر عمر مفید تاکسی افزوده شده است.

وی ادامه داد: با هدف ساماندهی به ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه اتوبوس مطالعه مسیرها و توقف گاه‌های وسائل نقلیه عمومی در اولویت قرار گرفته و با توجه به اینکه روزانه ۵۰۰ هزار انتقال درون شهری با وسایل نقلیه عمومی را شاهد هستیم باید با اجرای طرح‌های متناسب با شهرهای اردبیل به سمتی حرکت کنیم تا مدت زمان انجام سفرهای درون شهری با استفاده از وسایل نقلیه عمومی به حداقل برسد.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل مسافران شهرداری اردبیل تصریح کرد: ۱۹۶ جفت لاستیک به کامیون‌داران اردبیلی، ۴۹ جفت لاستیک بین رانندگان مینی‌بوس، ۸۰۰ جفت لاستیک در بین صاحبان تاکسی‌ها و ۸۶ جفت نیز به رانندگان اتوبوس شهری اردبیل با نرخ دولتی توزیع شده است.

وی ادامه داد: در تمامی شهرک‌های اردبیل راه‌اندازی اتوبوس شهری را شاهد هستیم تا مردم به راحتی تردد روزانه خود را با اتکا به وسایل نقلیه عمومی انجام دهند.

مدیرعامل سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اردبیل افزود: با اقبالی که مردم به استفاده از کارت بلیط نشان دادند پرداخت نقدی کرایه‌ها در اتوبوس‌های بین شهری کاهش یافته و این قطعا به نفع مردم است که با قیمت مناسب‌تری ترددهای روزانه خود را انجام دهند.

سعیدی به نوسازی ۶۵ دستگاه اتوبوس و واگذاری اکثر اتوبوس‌های شهری به بخش خصوصی خبر داد و اضافه کرد: در زمینه نوسازی اتوبوس‌ها سعی کردیم تا بهترین شرایط را برای مسافرت‌های درون‌شهری مردم فراهم آوریم که به ارتقای کیفی اتوبوس‌ها و صندلی‌ها نیز منجر شود.

انتهای پیام/دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up