• شناسه خبر : 36514
  • تاریخ انتشار : 28 شهریور 1399 - 01:35

رئیس شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: در تدوین برنامه‌های توسعه‌ای از کلی‌گوئی و تمرکزگرایی پرهیز شود.

اکبر بهنامجو

 

اکبر بهنام‌جو در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در محل استانداری اردبیل اظهار داشت: رویکرد متفاوت دستگاه‌های نظارتی مانعی بر سر راه فعالیت‌های اجرایی است که باید در تدوین برنامه‌های توسعه‌ای از کلی‌گوئی و تمرکزگرایی پرهیز شود.

وی با بیان اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام، سیاست‌های کلی نظام و تدوین برنامه‌های پنج ساله را در کنار ماموریت نظارتی انجام می‌دهد، افزود: با توجه به توانمندی‌ها و کاستی‌های توسعه‌ای استان با هدف تدوین درست برنامه هفتم توسعه انتظار می‌رود در مجمع تشخیص مصلحت نظام این مباحث کارشناسی مورد توجه قرار گیرد.

استاندار اردبیل از آغاز برنامه‌ریزی‌ها برای تدوین برنامه هفتم توسعه کشور با محوریت مجمع تشخیص مصلحت و جمع‌بندی نظرات مدیران استان‌ها خبر داد و گفت: با تدارک زیرساخت‌ها در استان می‌توان به تشویق و ترغیب سرمایه‌گذاران همت کرده و راهبرد درستی را در تقویت نظام اقتصادی به وجود آورد و مجمع تشخیص مصلحت بر روند اجرای این برنامه‌ها منطبق بر سیاست‌های کلی نظارت داشته باشد.

بهنام‌جو با بیان اینکه توسعه همه جانبه و تکمیل سند راهبردی آمایش اسنان در کشور روند خوبی دارد، تصریح کرد: مجمع تشخیص مصلحت باید به دور از نگاه متمرکز و مقطعی فرصت توسعه استان‌های محروم را در اولویت قرار داده و بر اساس ابلاغ سیاست‌های کلی نظام از سوی مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات خود را مورد توجه قرار دهد.

دبیر کمیسیون اقتصاد کلان دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در این جلسه افزود: برای تدوین برنامه هفتم مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار است به مقام معظم رهبری در خصوص سیاست‌های کلی مشورت دهد و این سیاست‌های کلی در یک بستر کامل و با لحاظ مشکلات و آسیب هایی که در استانها وجود دارد دیده خواهد شد تا راهکارهای مناسب برای حل مشکلات استان ها اتخاذ شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up