• شناسه خبر : 38523
  • تاریخ انتشار : 30 مهر 1399 - 02:37

اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی مشکلات آرتاویل تایر اظهار کرد:بر اساس مصوبه امروز، بانک ملی ایران تا یک هفته دیگر آخرین وضعیت کارخانه…

اکبر بهنامجو

اکبر بهنام جو در حاشیه جلسه بررسی مشکلات آرتاویل تایر اظهار کرد:بر اساس مصوبه امروز، بانک ملی ایران تا یک هفته دیگر آخرین وضعیت کارخانه آرتاویل تایر را بررسی و جهت اعطای مبلغ مورد نظر اقدام می کند.

وی با بیان اینکه بانک رفاه کارگران قول مساعد برای بخشودگی جرایم این واحد تولیدی را داده است، گفت: این بانک نسبت به بخشودگی جرایم و سود مرکب ضمانت این شرکت بابت تسهیلات آن اقدام می کند و به نفع کارخانه خواهد بود.

استاندار اردبیل ادامه داد: در سال جهش تولید و با توجه به افزایش نرخ قیمت ها مدیریت این کارخانه باید مستندات خود را تاده روز آینده در اختیار سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان قرار دهد و در این خصوص نیز حمایت لازم را از سوی دولت دریافت کند.

وی با تاکید بر این اینکه باید مواد اولیه کارخانه ها در استان تولید شود، افزود: متاسفانه برخی از مواد اولیه وارداتی هستند و تامین آن چندان راحت نیست بنابرین می توان با راه اندازی کارخانه های مولد مواد اولیه واحدهای تولیدی را در داخل استان تامین کرد.

بهنام جو افزود: با توجه به تامین ارز مورد نیاز جهت واردات مواد اولیه، باید بانک مرکزی پس از دریافت درخواست های بخش خصوصی و صنعتی نسبت به تخصیص ارز اقدامات لازم را انجام دهد تا مشکل کارخانه ها تعدیل و حل شود.

وی در رابطه با اینکه کارخانه ارتاویل تایر برای دریافت ارز مرجع ۴۲۰۰تومانی که تا خرداد ماه باید اقدام می کرد افزود : بنا بر درخواست تولید کنندگان و مدیریت این کارخانه مبنی بر تغییر تاریخ مذکور باید تا ظرف۱۵ روز مستندات خود را به معاون صنایع وزارت صمت تحویل داده تا مراتب پس از بررسی جهت اقدامات لازم تصمیم گیری شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up