• شناسه خبر : 40438
  • تاریخ انتشار : 21 آبان 1399 - 12:34

صغری فرشی، معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت:  امسال با اینکه با مشکل کرونا مواجه بودیم ولی آموزش‌های…

میراث فرهنگی

صغری فرشی، معاون گردشگری اداره‌ کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل گفت:  امسال با اینکه با مشکل کرونا مواجه بودیم ولی آموزش‌های گردشگری همچنان ادامه یافته و بیش از ۷۰ هزار نفر ساعت آموزش در این زمینه به فعالان این حوزه اعم از راهنمایان گردشگری، کارکنان و پرسنل هتل‌ها و اماکن اقامتی و گردشگری ارائه شده است.

او افزود: با توجه به اینکه بحران کرونا باعث تعطیلی اماکن گردشگری شد این زمان را بهترین فرصت برای توسعه و ترویج آموزش فعالان گردشگری دانسته و در این بازه زمانی دوره‌‌های آموزشی مختلفی در بخش گردشگری برگزار شده است.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل ادامه داد: به دلیل شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی آموزش‌های گردشگری اغلب در بستر فضای مجازی و نرم افزارهای آموزش الکترونیکی ارائه شده است.

فرشی گفت: در مواقعی هم که نیاز به آموزش‌های حضوری بوده است این اقدام با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی انجام شده است و تاکنون مشکلی در این زمینه به وجود نیامده است.

او از همکاری با دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری برای برگزاری دوره های توانمندسازی جامعه روستایی با توجه به شعار سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ تحت عنوان گردشگری و توسعه روستایی خبر داد و افزود: در این زمینه تمهیدات اساسی اتخاذ شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up