• شناسه خبر : 43117
  • تاریخ انتشار : 21 آذر 1399 - 02:40

معاون کل وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: تمام سرمایه و حیثیت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته‌ ایم.

سلامت
ایرج حریرچی در جلسه ستاد بیماری کرونای استان اردبیل و قرارگاه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: تمام سرمایه و حیثت خودمان را روی طرح شهید سلیمانی گذاشته ‌ایم.
وی با بیان اینکه شهید سلیمانی برای کل ملت است، افزود: وقتی تا چند کیلومتری مرزهای ما دشمن نزدیک شده بود شهید سلیمانی جلویش را گرفت و  ما وقتی اسم طرح را شهید سلیمانی می‌گذاریم شکست در این طرح معنی ندارد.
 معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  بیان کرد: باید ویروس را تعقیب کنیم، یعنی زنجیره انتقال ویروس را قطع کنیم، ویروس در دستگاه تنفس و گوارش بدن انسان‌ها وجود دارد و  برای این کار باید شناسایی افراد بی علامت، کم علامت و افراد دارای تماس نزدیک را به حداقل برسانیم.
حریرچی با بیان اینکه هدف اولم از این سفر این است که از زحمات همه دوستان تشکرکنم و در مقابل اقداماتی که انجام شده  سر تعظیم فرو بیاورم، گفت: استان اردبیل جز آخرین استان‌هایی بود که به روند صعودی رسید و  جزو آخرین استان‌هایی بود که به پیک رسید و اکنون نشانه‌های اولیه نزول شدت بیماری در این استان آشکار شده است.
وی افزود: استان اردبیل جزو دانشگاه‌های مادر ما نیست اما وقتی توانسته ۵۰۰ مریض بستری کند نشان‌دهنده فداکاری است و  پرسنل ما مثل شیر ایستاده‌اند و  با توجه به همکاری گسترده سپاه و بسیج در  اردبیل ، از استان‌های دیگر جلوتر است.
 معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه حضرت آقا در دوگانه سلامت و امنیت ، سلامت را اولویت دانستند، افزود: اگر در زمان جنگ دشمن بعثی از یک طرف خاک ما را تهدید می کرد، امروز کرونا از یک سمت ، تحریم ها هم از یک طرف مشکل زا است.
حریرچی بیان کرد: خطاب به مردم اردبیل عرض می‌کنم سلامت تک تک مردم از جان خودمان برای ما عزیزتر است.
 جلسه ستاد بیماری کرونای استان و قرارگاه طرح سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی هم اکنون با حضور دکتر حریرچی معاون کل وزیر بهداشت، مهندس بهنام‌جو استاندار اردبیل، سردار بابازاده فرمانده سپاه حضرت عباس(ع) استان، دکتر حبیب زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، دادستان اردبیل و مسئولین استانی در سالن شیخ صفی استانداری در حال برگزاری است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up