• شناسه خبر : 44494
  • تاریخ انتشار : 05 دی 1399 - 03:18

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: تسریع عملیات؛ اولویت دستگاه‌ های امدادرسانی استان اردبیل است.

اورژانس

 

فرهاد عبدالعلی پور در جلسه کار گروه تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی اظهار داشت: اولویت دستگاه‌ های امدادرسانی استان سرعت بخشی امدادرسانی و کاهش زمان حضور در صحنه حوادث و مخاطرات مختلف بخصوص در فصل سرما است.

وی با اشاره به استقرار ۲۰ پایگاه ثابت و سیار هلال احمر با ۴۳ خودروی امدادرسانی و ۳۰۰ نیروی امدادگر ثابت، افزود: این مجموعه باعث سرعت بخشی امدادرسانی حوادث در فصل زمستان شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری اردبیل با یادآوری ۵ دی ماه بعنوان سالروز زلزله بم و روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی، گفت: هدف از این نام ‌گذاری توجه عمومی و آمادگی در مقابل حوادث و مخاطرات مختلف می ‌باشد که لازم است در این زمینه به آموزش همگانی و هماهنگی کلیه ارگان ‌ها توجه ویژه اعمال شود.

عبدالعلی‌ پور با بیان اینکه بحران کار یک روزه نیست و نمی‌ توان بحران را یک روزه جمع کرد، تصریح کرد: باید هر لحظه آماده باشیم تا اگر حادثه ‌ای رخ دهد باید صبور بوده و با خونسردی و به بهترین شکل ممکن امدادرسانی کنیم.

وی همچنین با اشاره به طرح امداد و نجات زمستانی افزود: جمعیت هلال احمر استان در این استان با ۱۴ پایگاه ثابت و موقت و حدود ۳۰۰ نفر از ۲۰ آذر تا ۲۰ اسفند با همه توان در آمادگی کامل بسر می ‌برد و آماده خدمات ‌رسانی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up