• شناسه خبر : 45122
  • تاریخ انتشار : 11 دی 1399 - 11:02

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل با اشاره به انسداد محور خلخال – پونل به دلیل عدم ایمنی و بارش برف، گفت: با رسیدن دما در برخی مناطق استان اردبیل به ۲۱ درجه زیر صفر هم‌اکنون اردبیل به عنوان سردترین مرکز استان در کشور شناخته شده است.

آلودگی هوا

سیاوش محمدی اظهار داشت:  با رسیدن دما در برخی مناطق استان اردبیل به ۲۱ درجه زیر صفر هم‌اکنون اردبیل به عنوان سردترین مرکز استان در کشور شناخته شده است و هوای سرد و یخبندان همچنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به این که هم‌اکنون دمای هوای اردبیل به ۱۱ درجه زیر صفر رسیده است گفت: در نواحی مرکزی و جنوبی کاهش دما و سردی هوا تداوم خواهد داشت و به همین منظور انتظار می‌رود از سفرهای غیرضروری به شدّت پرهیز شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: در حال حاضر تمامی محورهای مواصلاتی استان اردبیل باز است و تردد در تمامی این جاده‌ها جریان دارد امّا کولاک و یخبندان در این جاده‌ها ادامه دارد که به همین منظور از رانندگان انتظار می‌رود زنجیرچرخ به همراه داشته باشند.

محمدی تصریح کرد: برخی محورهای ارتباطی و مواصلاتی استان نیز هم‌اکنون مه‌آلود است که از مردم خواهشمندیم مسیرهای جایگزین را استفاده کنند تا حد امکان مشکلی در این زمینه پیش نیاید و بتوانیم سلامتی رانندگان را تضمین کنیم.

وی اظهار کرد: محور خلخال – پونل تا اطلاع ثانوی به دلیل بارش برف و نداشتن ایمنی کافی مسدود است که درصدد هستیم با تلاش راهداران مشکلات در این محور را نیز هر چه سریع‌تر برطرف کرده و تردد در این مسیر را محقق کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up