• شناسه خبر : 45346
  • تاریخ انتشار : 15 دی 1399 - 02:49

مدیرکل استاندارد اردبیل گفت: در صورت عدم انطباق محصولات تولید شده با استانداردهای ملی با واحدهای متخلف مطابق با مقررات سازمان ملی استاندارد ایران برخورد قانونی می شود.

انبار تولید کالا

هاشم علایی صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: از ابتدای سال ۹۹ تا کنون و در مدت ۹ ماه تعداد ۱۷۱۲ مورد نمونه برداری و آزمون از فرآورده های تولیدی استان توسط کارشناسان اداره کل و بازرسان شرکت های تائید صلاحیت شده بخش خصوصی انجام شده است.

وی هدف از نمونه برداری و آزمون کالاهای تولیدی را انطباق آنها با شرایط و مقررات استانداردهای ملی برشمرد و بیان کرد: عمده تولیداتی که نمونه برداری و آزمون شده‌اند در حوزه های مواد غذایی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، بسته بندی سلولزی، انگ فلزات گرانبها، مکانیک فلزشناسی، خودرو و نیروی محرکه، برق و الکترونیک و مهندسی پزشکی بوده است.

علایی تصریح کرد: این تولیدات توسط کارشناسان اداره کل و همچنین آزمایشگاه های همکار تایید صلاحیت شده سازمان ملی استاندارد ایران مورد آزمون قرار می گیرند و نتایج آن بر روی سامانه یکپارچه نظارت بر اجرای بارگذاری شده و واحدهای تولیدی نیز می توانند از نتایج نمونه برداری و آزمون فراورده های خود اطلاع یابند.

مدیرکل استاندارد اردبیل گفت: در بازرسی‌ از واحدهای تولیدی بر عملکرد آنها نظارت جدی انجام می شود که در نتیجه آن، پروانه استاندارد واحدها، تمدید و یا در صورت عدم رعایت شرایط استاندارد، تعلیق و ابطال می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up