• شناسه خبر : 45437
  • تاریخ انتشار : 16 دی 1399 - 12:27

امام جمعه اردبیل با اشاره به نقش ائمه جمعه در خنثی کردن فتنه‌هایی مانند فتنه سال ۸۸ گفت: تریبون نماز جمعه رکن بزرگی در مبارزه با جنگ روانی است.

IMG 5388

آیت‌الله سید حسن عاملی در رابطه با یوم‌الله ۹ دی اظهار داشت: روز ۹ دی بزرگترین شاهکار مدیریتی رهبری است، آنچه پس از انتخابات برخی از کاندیدا‌ها بر خلاف قانون انجام دادند، حرکت به سمت بدترین نوع استبداد بود، آنان زیر بار قانون نرفتند و تلاش کردند با حرکت به سمت استبداد، کارهای غیر قانونی انجام دهند.

وی افزود: در این بین اردوگاه دشمن هم با تمام توان وارد این ماجرا شده بود و آن‌ها نیز که ادعای دموکراسی داشتند، از بی قانونی برخی افراد حمایت می‌کردند. خدا را شکر در بین این اتفاقات، مردم ما خیلی خوب متوجه مکر شدند و هوشیاری به خرج دادند و رهبر معظم انقلاب هم قاطعانه با این بی‌قانونی‌ها برخورد کردند. اگر ایشان این کار را نمی‌کردند این حوادث تبدیل به یک درد بزرگ برای جامعه می‌شد.

عاملی با اشاره به برخورد قاطعانه رهبر معظم انقلاب و فواید این برخورد بیان داشت: فایده این برخورد حضرت آقا این بود که اگر ایشان برخورد نمی‌کردند، در انتخابات بعدی نیز کسانی که پیروز نمی‌شدند با به هم ریختن اوضاع زیر بار قانون نمی‌رفتند. با این کاری که رهبر معظم انقلاب انجام دادند دیگر کسی جرأت ندارد پس از شکست، مردم را به خیابان‌ها دعوت کند و امنیت کشور را به مخاطره بکشاند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در رابطه با این‌که آیا ممکن است در آینده فتنه‌های مشابه با فتنه سال ۸۸ اتفاق بیافتد گفت: دشمن همیشه منتظر سوء استفاده از انتخابات است. این کاری که در سال ۸۸ توسط برخی افراد صورت گرفت، باعث شد که دشمن جرأت کند برای به‌هم ریختن کشور و تحریم برنامه‌ریزی کند. ما در آینده انتخابات داریم که در هر انتخابات مردم ما باید آگاه‌تر از قبل باشند تا دشمنان نتوانند از انتخابات و حواشی آن سوء استفاده کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up