• شناسه خبر : 45570
  • تاریخ انتشار : 18 دی 1399 - 01:23

حبیب زاده گفت: متاسفانه طی ۲۴ ساعت گذشته ۷ بیمار به دلیل وخامت بیماری جان خود را از دست داده اند و تاکنون از ابتدای شیوع این بیماری در استان اردبیل ۱۳۰۸ نفر فوت شده اند.

پی سی آر کرونا

«شهرام حبیب زاده»در اردبیل گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده اند که بیشترین بستری مربوط به شهرستان اردبیل است و مجموع بیماران بستری شده به رقم ۲۲۰ نفر رسید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: متاسفانه طی همین مدت ۷ بیمار به دلیل وخامت بیماری جان خود را از دست داده اند و تاکنون از ابتدای شیوع این بیماری در استان اردبیل ۱۳۰۸ نفر فوت شده اند.

این مقام مسئول افزود: هم اکنون ۶۰ بیمار در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر متخصصان قرار دارد و ۲۴ بیمار نیز پس از بهبودی نسبی از مراکز درمانی استان ترخیص شده اند.

حبیب زاده اظهار داشت: شهرستان های اردبیل و مشگین شهر در وضعیت نارنجی و شهرستان های پارس آباد، نمین، سرعین، گرمی، اصلاندوز، خلخال، بیله سوار، نیر و کوثر در وضعیت زرد قرار دارد.

وی ادامه داد: کاهش شیوع بیماری کرونا در استان نسبی است و مردم همچنان باید دقت بیشتری نسبت به کاهش رفت و آمدها داشته باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اعلام داشت: کاهش دورهمی ها موجب جلوگیری از شیوع بیماری کرونا شد و خانواده ها باید مراقب تجمع ها و دورهمی های شبانه باشند زیرا این محافل موجب آلودگی همه افراد خانواده به بیماری کرونا می شود.

حبیب زاده اضافه کرد: همچنان از شهروندان درخواست می شود تا در رعایت ضوابط بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و شستشوی دست ها و فاصله گذاری اجتماعی همت بیشتری داشته باشند تا زمینه شیوع این بیماری در سطح جامعه کاهش یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up