• شناسه خبر : 45841
  • تاریخ انتشار : 23 دی 1399 - 02:09

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان با ورود سامانه جدید جوی هوا به استان موج تندباد نیز وارد اردبیل می‌شود که این سامانه از عصر ۲۵ دی ماه پنجشنبه آغاز و تا روز شنبه ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

آلودگی هوا

سیاوش محمدی اظهار داشت: طبق پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی استان با ورود سامانه جدید جوی هوا به استان موج تندباد نیز وارد اردبیل می‌شود که این سامانه از عصر ۲۵ دی ماه پنجشنبه آغاز و تا روز شنبه ۲۷ دی ماه ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به این که کاهش محسوس دما و نیز پدیده کولاک برف در گردنه‌های برفگیر و ارتفاعات استان دور از انتظار نیست، بیان کرد: با توجه به آسیب‌های احتمالی این پدیده جوی احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه‌های موقت و گلخانه‌ها دور از انتظار نیست.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: احتمال آسیب به سازه‌های موقت، گلخانه‌ها، بنرهای تبلیغاتی، سقوط اجسام نیز در پی این تندباد وجود دارد که از هم‌استانی‌ها انتظار داریم دقت و اهتمام جدی در این بازه زمانی داشته باشند.

محمدی ادامه داد: با توجه به ورود این سامانه جوی وقوع بهمن در مناطق کوهستانی استان با ریزش سنگ در جاده‌های مواصلاتی نیز پیش‌بینی می‌شود و به دنبال آن در عملیات پرواز نیز اختلال به وجود می‌آید که از کوهنوردان انتظار می‌رود از صعود به ارتفاعات به شدت پرهیز کنند.

وی اظهار کرد: وقوع این سامانه در مناطق استان اردبیل به وقوع می‌پیوندد اما در مناطق مرکزی شدت بیشتری خواهد داشت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up