• شناسه خبر : 45918
  • تاریخ انتشار : 24 دی 1399 - 11:17

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این که داشتن صلاحیت کافی برای کاندیدای انتخابات شوراها شرط اول را دارد بنابراین باید از ورود افرادی دارای محکومیت کیفری در انتخابات شوراها ممانعت به عمل آید.

مجلس

سید غنی نظری‌خانقاه اظهار داشت: برای انتخاب فرد اصلح و شایسته به عنوان الگو و نماد مردم‌سالاری برای مردم نیاز است تا صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراها به صورت همه‌جانبه مورد توجه واقع شود.

وی با اشاره به این که جایگاه ویژه شوراها باید در جامعه به صورت همه‌جانبه حفظ شود، گفت: به همین منظور در راستای بررسی صلاحیت کاندیدای انتخابات شوراها باید تمام تلاش خود رابه‌کارگیریم و نظارت وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه در این زمینه نقش بسیار حائز اهمیت و اساسی دارد.

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی گفت: باید تمام تمرکز ما در انتخابات شوراها در این دوره طوری باشد افراد دارای صلاحیت انتخاب شوند، چرا که هر گاه اعضای شورای شهر دستگیر می‌شوند یا مرتکب تخلفی می‌شوند در حقیقت با آبروی کشور بازی می‌کنند.

نظری‌خانقاه ادامه داد: تلاش برای بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها اولویت اساسی است و در این زمینه نباید کاری کنیم تا کار اضافه بر دوش شورای نگهبان گمارده شود بلکه باید با استفاده از ظرفیت هیئت نظارت برای انتخابات شوراها تشکیلات گسترده‌ای ایجاد شود.

وی اظهار کرد: شوراهای شهر و روستاها در مجموع باید در راستای توسعه منطقه تلاش کنند و طوری نباشد که شوراهای روستاها مغفول بمانند و روستاها مورد بی‌توجهی قرار گیرند چرا که این مسئله قابل قبول نبوده و نیازمند اتخاذ تدابیر اساسی و مهم است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up