• شناسه خبر : 45936
  • تاریخ انتشار : 24 دی 1399 - 11:17

نماینده مردم مشکین‌شهر در مجلس گفت: تکیه بر قدرت‌های فرامنطقه ای برای ایجاد امنیت پایدار اقدام مناسبی نیست، بنابراین کشورهای هسایه می توانند با برقراری گفت‌وگوهای منطقه‌ای به سمت ایجاد امنیت با بهره‌گیری از توانمندی خودشان حرکت کنند.

مجلس

محمود عباس‌زاده مشکینی اظهار داشت: ایجاد امنیت پایدار و ثبات در خلیج فارس در گرو گفتگوهای سازنده منطقه‌ای است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: گفت‌وگوهای سازنده منطقه‌ای می‌تواند موجب ایجاد امنیت پایدار و ثبات در خلیج فارس شود.

وی در واکنش به درخواست برخی همسایگان مبنی بر گشودن باب گفت‌وگو بین ایران و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، گفت: برقراری ارتباط حسنه با همسایگان از جمله اولویت های سیاست خارجی ایران اسلامی است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ایران اسلامی دارای ظرفیت های ژئوپلیتیکی، اقتصادی و جمعیتی است لذا همواره کمک رسانی به کشورهای همسایه را در راهبردهایش قرار داده است.

وی ادامه داد: همواره از گفت‌وگوهای سازنده استقبال کرده‌ایم اما ملاحظاتی نیز وجود دارد؛ در واقع برخی از این کشورها باید برای تحقق مذاکرات سازنده از بیان موضوعات ضدگفتمانی خودداری کنند و به تامنین منافع ملی و رسیدگی به مطالبات ملت هایشان بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در واقع تکیه بر قدرت های فرامنطقه ای برای ایجاد امنیت پایدار اقدام مناسبی نیست لذا کشورهای هسایه می توانند با برقراری گفتگوهای منطقه ای به سمت ایجاد ثبات و امنیت با بهره گیری از توانمندی خودشان حرکت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با توجه به اشتراکات دینی، فرهنگی و اجتماعی بین ملت های همسایه، انتظار می رود برخی از این کشورها تحت تاثیر القائات ایالات متحده قرار نگیرند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up