• شناسه خبر : 45985
  • تاریخ انتشار : 25 دی 1399 - 08:10

استاندار اردبیل از تامین اعتبار و پرداخت ۱۹۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن اردبیل- میانه خبر داد.

اکبر بهنام جو

اکبر بهنامجو در بازدید از عملیات اجرایی پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه اظهار داشت: راه آهن اردبیل امسال با اعتبار یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بالاترین اعتباری است که امسال و در سال‌های اخیر به پروژه‌های راه و راه‌آهن کشور تخصیص داده شده و این نشان توجه دولت به این پروژه اساسی است.

وی اظهار کرد: بحمدالله سه پل بزرگ و اساسی راه آهن که دو پل آن به طول ۶۰۰ متر و یک پل به ارتفاع ۸۵ متر به عنوان بلندترین پل راه آهن کشور در حال اجرا بوده و پایه و عرشه آن به اتمام رسیده است و یکی از پل های ۶۰۰ متری امسال و دیگری تا پایان اردیبهشت سال آینده آماده ریل گذاری می‌شود.

بهنامجو اظهار کرد: از ۲۴ کیلومتر تونل در مسیر راه آهن یک کیلومتر باقی مانده که آن هم با جدیت جلو می رود.

استاندار اردبیل با بیان اینکه روند عملیات اجرایی راه‌آهن اردبیل – میانه مطلوب است، گفت: تاکنون ۴۲ کیلومتر از این پروژه ریل‌گذاری شده است و تلاش بر این است تا پایان سال میزان ریل‌گذاری به ۱۰۰ کیلومتر برسد.

وی با اشاره به عملیات زیرسازی این پروژه بیان کرد: طبق جدول زمان‌بندی و اعلام گزارش پیمانکاران تاکنون زیرسازی این پروژه ۸۴ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

بهنامجو گفت: برغم شیوع ویروس کرونا تمام واحدهای تولیدی و کارگاه‌های عمرانی با رعایت پروتکل بهداشتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند ، طوری‌که در سایه این فعالیت‌ها خاکریزی ۷۵ درصد ، خاکبرداری ۹۴درصد،پل‌ها ۶۳ درصد و تونل‌ها۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی ادامه داد: پروژه در حال حاضر مشکل مالی ندارد و دولت مصمم است بودجه مورد نیاز این پروژه را به صورت کامل تامین کند تا راه‌آهن در زمان مقرر تکمیل شود.

استاندار اردبیل افزود: فاز اول مطالعات اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و نیز اتصال به خط ریلی آذربایجان و روسیه به اتمام رسیده و مطالعات فازهای بعدی نیز امسال تحقق می‌یابد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up