• شناسه خبر : 46367
  • تاریخ انتشار : 30 دی 1399 - 06:36

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل از آغاز حفاری تونل دوم حیران در جاده اردبیل – آستارا تا یک ماه آینده خبر داد و گفت: تونل دوم حیران تا ۳۰ ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

محبوب حیدری

محبوب حیدری  در بازدید از این پروژه افزود: احداث تونل دوم حیران با تکمیل مطالعات به پیمانکار واگذار شده و هم اکنون در مرحله بازگشایی دهنه تونل می‌باشد و تا ۳۰ ماه آینده به بهره بردای خواهد رسید.

وی کل مسیر این پروژه در جاده اردبیل – آستارا را ۲ کیلومتر و ۳۰۰ متر اعلام کرد و افزود: ۷۵۰ متر از این مسیر تونل و بقیه مربوط به احداث باند دوم است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل ادامه داد: برای ایمنی بیشتر جاده‌های استان  طرح احداث  ۸۵ کیلومتر بزرگراه در سال آینده ، ۸۸ کیلومتر در سال ۱۴۰۱ ، حدود ۹۰ کیلومتر در سال ۱۴۰۲ و  ۹۸ کیلومتر در سال ۱۴۰۳ برنامه‌ریزی شده است.

حیدری با بیان اینکه در استان اردبیل  ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۷۰۹ کیلومتر راه اصلی و ۷۰۱ کیلومتر راه فرعی احداث و به بهره‌برداری رسیده است، افزود: در این استان باید ۷۶۲ کیلومتر بزرگراه احداث شود که ۱۸۰ کیلومتر آن اجرا شده است.

وی گفت: در تأمین اعتبار مورد نیاز بسیاری از پروژه‌های راه‌سازی مشکلی وجود ندارد و در این زمینه برخی موارد جابه‌جایی تأسیسات زیربنایی و خدماتی در حال انجام است.

استان اردبیل ۱۸۵ کیلومتر بزرگراه، ۷۱۶ کیلومتر راه اصلی، ۷۰۲ کیلومتر راه فرعی و چهار هزار و ۷۳۸ کیلومتر راه روستایی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up