• شناسه خبر : 46591
  • تاریخ انتشار : 03 بهمن 1399 - 08:24

باید بدانید که شهد همان شربت غلیظ می باشد و شهد ممکن است به شکل های مختلف در خواب دیده شود . ممکن است خواب ببینیم شهد می خوریم و یا شهد درست می کنیم . برای دانستن این تعبیر خواب با ما همراه باشید.

عسل

معبران تعابیر متفاوتی برای دیدن شهد در خواب آورده اند . امام صادق شهد را در خواب نشان از روزی و میراث می داند . مطیعی تهرانی هم درباره تعبیر خواب شهد می گوید شهد در خواب به معنای علم و دانش است که نصیب انسان می شود . برای دانستن تعبیر کامل با پرشین وی همراه باشید.

شهد همان انگبین است که در حرف الف نوشته شده. معبران در مورد شهد یا شربت غلیظ که ما وقتی با انواع میوه می آمیزیم نام مربا به آن می دهیم معتقدند که علم و دانش است و بهره ای است که انسان از خرد و دانایی خویش می برد. نقل است که عالم فرزانه ای در خواب دید

در حوضی از شهد و عسل افتاده و هر چه دست و پا می زند قادر نمی شود خویشتن را از آن مهلکه نجات دهد. چند روز بعد از آن خواب فرمانروای آن منطقه به دنبالش فرستاد که بیا به فرزندان من در س بده.

او ناگزیر پذیرفت و رفت و به تدریس فرزندان سلطان و وزیران پرداخت اما یک روز در تفسیر یکی از سوره های قرآن چیزی گفت که به ذوق و سلیقه سلطان خوش نیامد. بچه ها به پدر خویشتن گفتند و وزیران به اطلاع سلطان رساندند و او خشمگین شد و عالم فرزانه را به شلاق زد و بعد محبوس نگه داشت.

چنین است که معبران شهد و انگبین را علم و دانش دانسته اند و بهره ای که از طریق علم عاید انسان می شود.

تعبیر خواب شهد به روایت امام جعفر صادق

دیدن شهد به خواب، دلیل قرآن بود و بر پنج وجه است.

اول: میراث. دوم: غنیمت. سوم: معلم. چهارم: روزی فراخ. پنجم: قران آموختن.

جدول زمان تعبیر شدن خوابها بر حسب روز های ماه شمسی:

روز ۶ ام ماه : بعد از یک یا دو روز تعبیر می شود. روز ۹ ام ماه : همان روز تعبیرش ظاهر می شود. روز ۱۱ ام ماه شمسی : بعد از ۲۰ روز. روز ۱۳ ام ماه : بعد از ۹ روز تعبیر می شود. در روز ۱۴ ام ماه بعد از ۲۶ روز. در روز ۱۵ ام ماه : بعد از ۳ روز. در روزهای ۲۸ ام، ۲۹ ام و ۳۰ ام ماه شمسی ، تعبیرش در همان روز پیدا می شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up