• شناسه خبر : 46604
  • تاریخ انتشار : 04 بهمن 1399 - 01:36

– مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: پس از بارش سنگین برف اکیپ‌های راهداری نسبت با بازگشایی محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی اقدام کردند و تاکنون راه یک هزار و ۱۴۱ روستای استان بازگشایی شده است.

برف جاده

کلیم‌الله وثوقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: پس از بارش سنگین برف اکیپ‌های راهداری نسبت با بازگشایی محورهای مواصلاتی و راه‌های روستایی اقدام کردند و تاکنون راه یک هزار و ۱۴۱ روستای استان بازگشایی  شده است.

وی با اشاره به تلاش برای بازگشایی ۳۸ روستای استان نیز بیان کرد: امدادرسانی به ۵۵۵ خودروی گرفتار در برف و کولاک را نیز در دستور کار قرار داده‌ایم و برفروبی ۱۲ هزار و ۶۲۸ کیلومتر جاده نیز محقق شده و ۸۰ اکیپ راهداری برای بازگشایی محورهای مواصلاتی در تلاش هستند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: بازگشایی راه‌های روستایی اردبیل با جدیت ادامه دارد و با توجه به این که بیشترین میزان بارش برف مربوط به خلخال، اردبیل، مشگین‌شهر، کوثر، نیر، گرمی، بیله‌سوار و پارس‌آباد تمرکز برفروبی نیز در این مناطق معطوف شده است.

وثوقی ادامه داد: برفروبی و نمک‌پاشی جاده‌ها با جدیت ادامه دارد و حجم زیاد برف بسیاری از رانندگان را غافلگیر کرده است که انتظار داریم در سفرهای زمستانی سیستم‌های گرمایشی خودرو، لباس گرم و زنجیرچرخ حتماً به همراه رانندگان باشد.

وی اظهار کرد: انتظار ما از رانندگان و مسافران این است که با تماس با سامانه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راه‌ها آگاه شوند و اطلاعات لازم و کافی در این زمینه کسب کنند.

سیاوش محمدی، مدیرکل هواشناسی استان اردبیل نیز در این باره اظهار کرد: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان دهنده حاکمیت جوی پایدار در استان است که این وضعیت جوی تا روزهای پایانی هفته در غالب مناطق استان ادامه خواهد داشت.

وی افزود: بر این اساس آسمان صاف تا قسمتی ابری توام با وزش باد جنوبی (ملایم تا گاهی تند) پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: با توجه به وزش باد جنوبی، دما در طول روز به‌تدریج افزایش خواهد یافت ولی اکثر نواحی استان طی ساعات شبانگاهی و صبحگاهی، یخبندان و هوای سرد زمستانی را تا اواسط هفته تجربه خواهند کرد و برودت در نواحی مرکزی و جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود؛ لذا به هم استانی‌ها توصیه می‌شود در مصرف حامل‌های انرژی صرفه‌جویی کنند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل ادامه داد: از روز چهارشنبه با تشدید وزش باد جنوبی(گرمیج) به صورت محسوسی بر دمای هوا در سطح استان افزوده خواهد شد و با توجه به انباشت برف در حاشیه جاده‌ها و گردنه‌های برف‌گیر استان و شدت وزش باد امکان کولاک برف، رانش آن به سطح جاده و در نتیجه لغزندگی مسیرهای مواصلاتی برف‌گیر وجود دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up