• شناسه خبر : 46832
  • تاریخ انتشار : 07 بهمن 1399 - 02:02

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: هزینه مایحتاج زندگی با میزان حقوق فعلی و آینده کارگران همخوانی ندارد و تعیین دستمزد روزانه برای کارگران به میزان ۱۰۰ هزار تومان با تورم کنونی مبلغ بسیار ناچیزی است.

کارگر

ولی اسماعیلی اظهار داشت: در راستای افزایش حقوق ۴۰ درصدی کارگران بررسی‌های لازم به عمل آمده است، امّا در صورتی که این افزایش حقوق برای سال آینده اعمال شود همچنان حقوق کارگران کافی نبوده و روزی ۱۰۰ هزار تومان با تورم کنونی مبلغ بسیار ناچیزی است.

وی با اشاره به این که هزینه مایحتاج زندگی با میزان حقوق فعلی و آینده کارگران همخوانی ندارد، بیان کرد: نیاز است در راستای ارائه خدمات مطلوب به مردم برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یابد تا بتوانیم به نفع کارگران ورود پیدا کرده و مشکلات آنان را برطرف کنیم.

نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: زندگی با کم‌ترین میزان حقوق در حالی که یک وعده غذایی ۵۰ هزار تومان به صورت میانگین هزینه دارد برای قشر کارگران کمرشکن خواهد بود و بدون شک در این صورت تأمین هزینه مابقی کارها ممکن نخواهد بود.

اسماعیلی تصریح کرد: در حالی که افزایش قیمت کالاها با افزایش ۱۰۰ درصدی مواجه است در این میان حقوق در نظر گرفته شده برای کارگران با تورم کنونی هیچ تناسبی ندارد و نیاز است تمام تلاش خود را به‌کارگیریم تا به تورم امسال دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up