• شناسه خبر : 47170
  • تاریخ انتشار : 13 بهمن 1399 - 02:58

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل از تداوم محدودیت تردد شبانه در سرتاسر استان خبر داد و گفت: مهم‌ترین هدف از اجرای محدودیت های تردد شبانه از ۹ شب تا ۴ صبح، مشارکت مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

خودرو

سرهنگ سید حجت فتاحی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل از تداوم محدودیت تردد شبانه در سرتاسر استان خبر داد و اظهار داشت: مهم‌ترین هدف از اجرای محدودیت های تردد شبانه از ۹ شب تا ۴ صبح، مشارکت مردم در قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

وی بیان کرد: هیچ‌گونه انطباقی بین عرض معابر شهری با تعداد خودروهایی که تردد می‌کنند وجود ندارد که درصدد هستیم مشکلات موجود در این زمینه را به حدأقل برسانیم.

رئیس  پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: نبود سیستم‌های هوشمند ترافیکی در سطح شهرهای بزرگ استان، کار پلیس را در انجام وظایف محوله سخت کرده است چرا که این مشکلی اساسی در حل مشکلات ترافیکی و بهره‌مندی از سیستم هوشمندسازی است که باید مورد توجه واقع شود.

فتاحی ادامه داد: در کنار اعمال قانون و جریمه رانندگان متخلف، باید مشوق‌هایی را نیز برای رانندگان قانونمند تدوین کنیم تا در این زمینه همکاری و مشارکت رانندگان و ترددکنندگان بیشتر و نتیجه‌بخش‌تر شود که این موضوع برای ما به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی تصریح کرد: بیشترین دلیل تصادفات درون شهری با ۳۹ درصد در ۱۰ ماهه نخست امسال عدم توجه به جلو بوده است و بیشترین بازه زمانی تصادفات درون شهری در ساعات ۱۲ تا ۱۴ ظهر و ۱۸ تا ۲۰ شب بوده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up