• شناسه خبر : 51641
  • تاریخ انتشار : 28 اردیبهشت 1400 - 02:50

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر میزان ظرفیت تولید شمش فولاد تا ۳۰۰ هزار تن در استان افزایش یافته است.

رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر میزان تولید شمش فولادی در استان اردبیل ۳۰۰ هزار تن است که با در دست احداث بودن طرح‌های مهم توسعه‌ای، امیدواریم این ظرفیت تا پایان امسال به ۷۰۰ هزار تن افزایش یابد.

او رشد سه برابری را در این زمینه یک موفقیت نسبی برشمرد و بیان کرد: با توجه به اینکه میزان تولید این محصول در کشور ۱۴ میلیون تن است، استان اردبیل با تولید ۵ درصد این محصول نقش قابل توجهی را در رفع نیاز کشور دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل میزان اشتغال فعلی این واحد‌ها را ۷۰۰ نفر اعلام کرد و ادامه داد: تا پایان امسال این ظرفیت اشتغال نیز به یک‌هزار و ۵۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

صادقی به تولید انواع لاستیک خودرو نیز اشاره کرد و گفت: در زمینه تولید لاستیک مجتمع صنعتی آرتاویل تایر به عنوان بزرگترین کارخانه لاستیک‌سازی شمالغرب کشور فعالیت می‌کند تا با تولید انواع تایر‌ها وسائط نقلیه سبک و سنگین شامل تایر‌های سواری، باری، اتوبوسی و کشاورزی نیاز آن‌ها تأمین شود.

او تولید سالانه ۵۶ هزار تن لاستیک را در استان یادآور شد و تصریح کرد: ۲۵ درصد نیاز کشور در لاستیک از طریق این مجموعه تولیدی تأمین می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان اردبیل همچنین به ظرفیت استان اردبیل در تولید شیرآلات بهداشتی نیز اشاره کرد و افزود: این استان با تولید سه میلیون عدد شیرآلات بهداشتی، ۵۰ درصد نیاز داخلی را برطرف می‌کند.

صادقی ظرفیت تولید شیرآلات قهرمان را یک میلیون و ۶۰۰ هزار عدد در طول سال اعلام کرد و افزود: علاوه بر شیرآلات قهرمان، چندین کارخانه شیرآلات بهداشتی و ساختمانی نیز در استان اردبیل فعالیت می‌کنند و در مجموع بیش از سه میلیون عدد شیرآلات بهداشتی در استان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up