• شناسه خبر : 51676
  • تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1400 - 03:17

رئیس جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: در سال گذشته پروژه‌های تولیدی و صنایع تبدیلی با اعتباری بالغ بر ۹۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

خلیل نیکشاد

خلیل نیکشاد با بیان اینکه سال گذشته پروژه‌های تولیدی و صنایع تبدیلی با اعتباری بالغ بر ۹۴ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: پروژه‌های به بهره‌برداری رسیده شامل ۸ پروژه با اعتبار بالغ بر ۲۴۴ میلیارد ریال است که برای ۳۹ نفر بطور مستقیم اشتغال ایجاد شده است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی هفت پروژه نیز جمعاً با برآورد اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال آغاز شده که با بهره‌برداری از این طرح‌ها نیز زمینه اشتغال برای ۶۸ نفر بطور مستقیم فراهم می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل ادامه داد: در بین پروژه‌های افتتاح شده در شهرستان اردبیل ۲ واحد مرغداری گوشتی جمعا با سرمایه‌گذاری ۴۹ میلیارد ریال و ظرفیت تولید سالانه ۲۵ هزار قطعه و میزان اشتغال سه نفر به طور مستقیم و یک واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت تولید ۳۰ هزار قطعه و اشتغالزایی چهار نفر به صورت مستقیم با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد ریال از محل آورده شخصی به بهره برداری رسید.

نیکشاد بیان کرد: شهرستان اردبیل یکی از شهرستان‌های فعال در صنعت مرغداری است که با تولید ۶.۳۲ درصد از گوشت سفید استان مقام اول را در سطح استان داراست و افتتاح واحدهای مرغداری یاد شده نیز در جهت رفع نیازهای مصرفی گوشت مرغ و تخم مرغ در این شهرستان بسیار موثر بوده و موجب رونق بیشتر تولید در منطقه می‌شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up