• شناسه خبر : 5647
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 11:41

استاندار اردبیل اعلام کرد: عملیات ریل گذاری طرح راه آهن ۱۷۳ کیلومتری اردبیل – میانه از پاییز امسال شروع می شود.

راه آهن

به گزارش شهرخوان، اکبر بهنامجو در بازدید از قطعات اجرای راه آهن اردبیل گفت: با توجه به تامین اعتبار انجام شده و مصالح پای کار، این طرح مهم ریلی بر اساس قول داده شده به مردم استان در دهه فجر سال آینده به بهره برداری می رسد.

عملیات اجرایی راه ‌آهن میانه – اردبیل به طول ۱۷۳ کیلومتر در سال ۸۳ شروع شده و در این مدت بارها مردم استان وعده های تحقق نیافته بسیاری برای افتتاح آن شنیده اند، اما با تامین اعتبار این پروژه سخت توسط بانک ملی ایران، عملیات اجرایی این طرح شتاب گرفته است.

در طرح راه آهن اردبیل – میانه ۶۲ دستگاه تونل به طول ۲۳ هزار و ۸۱۰ متر، چهار کیلومتر پل دره ای بزرگ، سه کیلومتر پل آبرو و ۱۰ دستگاه گالری به طول چهار کیلومتر اجرا می ‌شود.

حجم عملیات اجرایی این خط ریلی بسیار گسترده بوده و برای تکمیل آن حدود ۳۵ هزار تن مصالح فلزی همچون آهن آلات، میلگرد و کابل و حدود ۲۲۰ هزار تن سیمان مورد نیاز است.

پیشرفت فیزیکی زیرسازی این مسیر ریلی ۶۹ درصد بوده که تاکنون ۸۰ درصد از عملیات خاکی آن انجام شده و حدود ۱۰ کیلومتر از گشایش تونل ‌ها باقی مانده است.

مسئولان ذی ربط پیشرفت فیزیکی طرح راه آهن اردییل – میانه که در ۱۲ قطعه در حال اجرا می باشد را قابل قبول ذکر کرده و می گویند که افتتاح آن تا پایان سال ۹۹ تقریبا قطعی است.

اکبر بهنامجو ، استاندار اردبیل ۲ ماه پیش نیز اعلام کرد که افتتاح این طرح را در دهه فجر ۹۹ به مردم نوید داده ایم و امید است در موعد مقرر تحقق یابد.

وی بیان کرد: دولت تدبیر و امید در تلاش است این طرح را تا پایان سال ۹۹ به بهره برداری برساند و به غیر از این تلاش می شود راه آهن اردبیل تا منطقه مرزی مغان امتداد یابد که مطالعات این طرح نیز آغاز شده است.

محمدرضا حسین زاده ، مدیرعامل بانک ملی ایران نیز حدود ۲ ماه پیش در بازدید از این طرح اعلام کرد که بانک ملی از محل فاینانس داخلی هفت هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای اجرای راه آهن اردبیل اختصاص داده که این منابع مالی در سه مرحله و با توجه به پیشرفت کار پرداخت خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up