• شناسه خبر : 57362
  • تاریخ انتشار : 30 شهریور 1400 - 06:12

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: به دلیل افزایش واردات واکسن روزانه ۳۰ هزار دز واکسن کرونا در سطح استان تزریق می شود.

بهروز ندایی

 

بهروز ندایی در چهل و سومین جلسه گام پنجم طرح شهید سلیمانی گفت: به دلیل افزایش واردات واکسن از خارج، هر هفته ۲۱۰ هزار دز واکسن در اختیار دانشگاه علوم پزشگی استان قرار می گیرد و روزانه برای ۳۰ هزار نفر تزریق انجام می شود.

وی افزود: استان اردبیل جز آخرین استان ها بود که به اوج پیک پنجم رسید و زودتر از سایر استان ها به وضعیت عادی برگشت و باید از عوامل کادر درمان و بسیج استان تقدیر کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اردبیل با بیان اینکه در تمامی مراکز واکسیناسیون افراد بالای ۱۸سال واکسینه می شوند گفت: مردم برای دریافت واکسن مورد نظر خود به نزدیکترین مرکز بهداشتی و مراکز تجمیعی واکسن مراجعه کنند و بدون فوت وقت از فرصت استفاده کرده و واکسن دریافت کنند.

ندایی با بیان اینکه در روستاها نیز باید تزریق واکسن شتاب بیشتری بگیرد افزود: شناسایی جمعیت در روستاها نسبت به شهرها آسان و جامعه هدف مشخص است که با پایان یافتن واکسیناسیون در روستاها ، می توان از نیروهای روستایی در شهرها نیز استفاده کرد.

وی بیان کرد: در هر شرایط پیشگیری و مقابله با این ویروس به اراده مردم بستگی دارد و در حال حاضر پیشگیری از ویروس کرونا دو راه بیشتر ندارد یکی رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و دیگری دریافت هر دو دز واکسن در اسرع وقت است که هر دو به اراده و همکاری مردم بستگی دارد.

معاون سیاسی استاندار اردبیل اظهار کرد: خوشبختانه با همکاری مردم و مسوولان و کادر پزشکی وضعیت همه شهرهای استان از قرمز به نارنجی و زرد در آمده و شرایط در همه حوزه ها کاملا نزولی شده است همچنین در کل کشور وضعیت با شیب تند نزولی بوده و اردبیل رتبه هشتم در روند کاهش بستری ها و فوتی ها دارد و شرایط استان های همجوار نیز خوب ارزیابی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up