• شناسه خبر : 57781
  • تاریخ انتشار : 15 مهر 1400 - 12:50

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: نیاز امروز جامعه معرفی الگوهای برتر با مؤلفه علم و عمل برای دستیابی به سبک زندگی ایده آل منطبق با آموزه‌های دینی است.

امامزاده

حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده حضرت امام رضا (ع) را اسوه و نمونه کامل نیکی‌ها و فضائل اخلاقی عنوان و اظهار کرد: سیره فردی و اجتماعی ایشان، برترین سبک زندگی برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی است.

وی ترویج عملی دین را شیوه تربیتی امام رضا (ع) برشمرد و ادامه داد: همراهی علم با عمل از شیوه‌های تربیتی مورد تأکید هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت بود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اردبیل به ویژگی‌های اخلاق اجتماعی حضرت امام رضا (ع) اشاره و اضافه کرد: شکر گذاری، اخلاص، آراستگی، زهد و ساده زیستی، عدم خود ستایی، تواضع، سخاوت، صبر و شکیبایی و… از خصایص اخلاق فردی و انفاق، ادای قرض و امانتداری، صله رحم، حسن اخلاق با خانواده، خوش رفتاری و محبت با مردم، عدم اسراف، جذب دوستی مردم و… از ویژگی‌های اخلاق اجتماعی امام هشتم (ع) است.

حجت‌الاسلام جعفرزاده، ادامه داد: امام رضا (ع) به اخلاق عالی و ممتاز آراسته بودند و الگوی زندگی، اخلاق، منش و سبک زندگی فردی و اجتماعی ایشان می‌تواند به‌عنوان نمونه و سرمشق برای انسان‌های کمال جو باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up