• شناسه خبر : 6014
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 10:23

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: با توجه به این که کوه سبلان با فرهنگ و تمدن استان اردبیل عجین شده تلاش و پیگیری برای ثبت جهانی این کوه جواب داد و ثبت جهانی کوه سبلان کلید خورد.

کوه سبلان اردبیل

به گزارش شهرخوان، نادر فلاحی در بازدید از پروژه‌های میراث فرهنگی استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که کوه سبلان با فرهنگ و تمدن استان اردبیل عجین شده تلاش و پیگیری برای ثبت جهانی این کوه جواب داد و ثبت جهانی کوه سبلان کلید خورد و مطالعات لازم در این زمینه توسط مسئولان میراث فرهنگی به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به این که تلاش برای برگزاری همایش علمی برای معرفی کوه سبلان با بهره‌گیری از ظرفیت اساتید و کارشناسان علمی نتیجه‌بخش بوده و مورد بحث و بررسی قرار گرفته است که امیدواریم برنامه‌ریزی‌های لازم در این زمینه ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون شود و بتوانیم در معرفی آثار جهانی و ملی استان پیشگام باشیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: نیازمند بررسی و واکاوی جایگاه کوه سبلان از ابعاد مختلف همچون موارد فرهنگی٬ تاریخی و طبیعی هستیم که این موارد سبب منحصر به فرد بودن کوه سبلان خواهد بود که این مسئله نیز به نوبه خود حائز اهمیت است و باید مورد توجه واقع شود.

فلاحی تصریح کرد: حفظ و صیانت از آثار منابع طبیعی و محیط زیست استان یک وظیفه و رسالت خطیر و حساس بر دوش مسئولان و مردم است و با توجه به این که سبلان با فرهنگ، سنت و تاریخ منطقه آذربایجان و استانمان درهم آمیخته این وظیفه خطیرتر می‌شود و باید در این زمینه تمام تلاش خود را به‌کارگیری کنیم.

وی بیان کرد: کوه سبلان با داشتن شکل و ویژگی‌های منحصر بفرد یک بستر بسیار مناسب برای جذب گردشگران داخلی و خارجی است که در این زمینه با بهره‌گیری از نظرات کارشناسی شده و فنی باید در معرفی این مهم تلاش خود را به کار گرفته و با استفاده از ظرفیت‌های خود در امر جهانی کردن این اثر ارزشمند تلاش کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up