• شناسه خبر : 60792
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1400 - 08:06

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل گفت: در 8 ماهه گذشته از سال جاری بیش از 632 میلیون لیتر انواع فرآورده های نفتی مایع شامل بنزین، نفت سفید، نفتگاز و نفت کوره در منطقه اردبیل توزیع شد.

حجت مدنی

 

سید حجت مدنی افزود: این میزان فرآورده‌‌ در سالجاری و از ابتدای سال تا پایان آبان ماه در استان اردبیل و دیگر مناطق زیر پوشش سوخت رسانی این منطقه مصرف شد که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 8 درصد افزایش مشاهده می شود.

وی درباره مصرف سوخت بنزین اعم از معمولی، سوپر و یورو ۴، در بازه زمانی فوق نسبت به همین مدت در سال گذشته گفت: با آنالیز و قیاس ارقام مصرفی امسال و سال قبل افزایش 15 درصد داشته است.

مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه اردبیل تصریح کرد: مصرف نفتگاز (گازوئیل) هم در 246 روز سالجاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، حکایت از افزایش 5 درصد دارد.

مدنی از کاهش ۱۵ درصد نفت سفید و کاهش 29 درصد نفتکوره هم در همین مدت نسبت به سال 99 خبر داد و افزود: درصد میزان مصرف فرآورده‌های نفتی در مدت زمانی فوق در بخش های حمل و نقل 64 درصد، حرارتی 3 درصد، برق(نیروگاه) 20 درصد، کشاورزی 10 درصد، صنایع و پروژه ها بترتیب 1و 2 درصد اعلام کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up