• شناسه خبر : 61517
  • تاریخ انتشار : 13 دی 1400 - 09:58

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پروژه بزرگراه اردبیل-سرچم ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

محبوب حیدری

 

محبوب حیدری اظهار کرد: طول کل این پروژه در هفت قطعه بطول ۱۷۸ کیلومتر اجرا می شود که از این میزان ۱۹ کیلومتر به بهره برداری رسیده و ۱۱۶ کیلومتر نیز در دست اجراست.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه در مجموع ۲۲ درصد است و برای اجرای آن ۲ هزار و ۷۷۳ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و اعتبار سال جاری پروژه ۴۶۳ میلیارد ریال است که تاکنون ۲۱۲ میلیارد ریال آن تخصیص یافته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: برای تکمیل قطعات در دست احداث بطول ۱۱۶ کیلومتر از پروژه بزرگراه اردبیل – سرچم به یک هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

حیدری با بیان اینکه این جاده اصلی ترین مسیر استان اردبیل به مرکز کشور و تنها جاده شهرستان اردبیل به شهرهای جنوبی استان به شمار می رود افزود: قطعه اول و دوم این پروژه با پیشرفت بیش از ۹۰ درصد در حال اجراست که اعتبار مورد نیاز برای تکمیل این قطعات یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال است.

وی بیان کرد: قرار است تا یک ماه آینده مراحل تکمیل مطالعات و واگذاری قطعه چهار و پنج این پروژه به پیمانکار انجام و ۴۳ کیلومتر این مسیر نیز به شکل کامل به پیمانکار برای اجرا واگذار شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up