• شناسه خبر : 62858
  • تاریخ انتشار : 16 بهمن 1400 - 02:21

مدیرکل محیط زیست اردبیل گفت: حفاظت محیط زیست استان اردبیل به جد بر رفع معضلات زیست محیطی موجود در تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تاکید دارد و از تمام ظرفیت‌های قانونی در جهت رفع این معضل زیست محیطی بهره خواهد جست.

محیط بان

سعید شهند روز شنبه در بازدید میدانی از این پروژه گفت: با توجه به مشکلات زیست محیطی ناشی از پایین بودن ظرفیت پذیرش فاضلاب در تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل، باید روند احداث مدول دوم این تصفیه‌خانه شتاب بیشتری بگیرد.

وی افزود: حفاظت محیط زیست استان اردبیل به جد بر رفع معضلات زیست محیطی موجود در تصفیه‌خانه شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل تاکید دارد و از تمام ظرفیت‌های قانونی در جهت رفع این معضل زیست محیطی بهره خواهد جست.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اردبیل پیش‌تر از توافق برای اختصاص ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل در جریان سفر رییس جمهور و هیات همراه به استان در راستای رفع این معضل زیست محیطی ۱۲ ساله خبر داده بود.

به گفته مسئولان امر با تکمیل مدول دوم تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ مترمکعب فاضلاب تولیدی واحدهای مستقر در این شهرک تصفیه خواهد شد.

استان اردبیل با جمعیت حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، شامل ۱۲ شهرستان و دارای ۲۰ ناحیه و شهرک صنعتی دولتی و خصوصی است که برخی از آنها فاقد تصفیه‌خانه فاضلاب استاندارد هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up