• شناسه خبر : 64933
  • تاریخ انتشار : 07 اردیبهشت 1401 - 02:43

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل از احداث ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان تا پنج سال آینده خبر داد.

جاده و بزرگراه

۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل آماده بهره‌برداری است


علی یوسف زاده با اعلام این خبر افزود: پروژه راه ارتباطی کلور- درام یکی از پروژه‌های سخت و هزینه‌بر در منطقه جنوب استان است که با تکمیل و بهره‌برداری از آن امکان دسترسی مردم استان اردبیل به استان گیلان با استفاده از یک راه ایمن و عاری از گردنه‌های برف‌گیر فراهم خواهد شد.

معاون مهندسی و ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل اظهار کرد: هم‌اکنون این پروژه در قالب قطعه یک به طول ۱۷.۵ کیلومتر و قطعه ۲ به طول ۲۴.۵ کیلومتر با یک هزار و ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات ریاست جمهوری در حال اجرا است.

معاون مهندسی ساخت راه و شهرسازی استان اردبیل از کاهش میزان تصادفات جاده‌ای در این استان خبر داد و گفت: میزان تصادفات در جاده‌های استان نسبت به میانگین کشوری با توجه به طول راه‌ها در سطح پایینی است اما همچنان سعی بر این است تا با افزایش ایمنی راه‌ها میزان تصادفات و تلفات کاهش یابد.

وی با بیان اینکه با توسعه بزرگراه‌ها و بهسازی محورهای ارتباطی شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای در استان خواهیم بود، افزود: سالانه ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث می شود و براساس برنامه‌ریزی انجام شده تا پنج سال آینده ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان احداث خواهد شد.

یوسف زاده ادامه داد: ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل آماده بهره‌برداری است که با تامین ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای نصب گاردریل و سایر تجهیزات و علایم هشداردهنده، می‌توان این بزرگراه‌ها را به بهره‌برداری رساند.

وی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار برای احداث ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان اردبیل نیاز است، افزود: امید است در سال‌های آینده با تامین تدریجی این منابع، شاهد توسعه بزرگراه‌های استان باشیم.


جاده بزرگراه

احداث ۳۰۰ کیلومتر بزرگراه در استان تا پنج سال آیندهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up